Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másik egyetemi szakra való...

Másik egyetemi szakra való jelentkezés aktív hallgatóként, hogyan? Több lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelenleg a BME-n tanulok és az első félévem elég rosszul sikerült, valamint elgondolkodtam teljesen más irányon is. A 2. félévet még biztosan megcsinálom, a kérdésem az volna, hogy emellett jelentkezhetek felvi-n, ugyanúgy, ahogyan előző évben egy másik szakra biztosíték gyanánt. És ha megvan a ponthatár akkor kezdhetek ott ősszel és otthagyom a jelenlegi szakom. Vagy ha mégis maradni akarok akkor pedig folytathatom a jelenlegit?

2016. dec. 27. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Jelentkezhetsz, sőt jelentkezz is a felvin új felvételire. Közben folytathatod a mostanit. Azt ha felvesznek az még nem kötelez semmire. Ha nem mész el beiratkozni, akkor olyan, mintha nem is jelentkeztél volna és folytathatod a mostani, ha meg felvesznek és elmész beiratkozni, akkor ott folytatod, innen pedig 1-2 nappal az ottani beiratkozás előtt kiiratkozhatsz, az egyszerűség kedvéért.

Az új helyen meg kérned kell az eddigi kreditjeid beszámítását, ahova lehet, vagy szabadon választhatóként, ha gondolod.


De dönthetsz úgy is, hogy a második félévben passzívra mész. Nem kell TB-t fizess, meg mehetsz diákmunkára, nem fogy az államis féléved, meg esetleg tanulhatsz, azt majd meglátod, hogy itt folytatod szeptemberben, vagy az új helyen ahova felvesznek időközben. Visszafizetned nem kell semmit az első félévre ez esetben sem.

2016. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként hány felvételi ponttal kerültél be? Gimis voltál vagy szakközepes? Melyik kar?
2016. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5
2016. dec. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)


Gimiből mentem vegyészmérnökire, 428 ponttal.

2016. dec. 28. 08:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ööö... és az miért jó, ha sz*psz még egy félévet a BME-n, nulla motivációval, tudván, hogy úgyis otthagyod a vegyészkart? Én nem pazarolnám az állami féléveimet, ha mesterre mész, jól jön majd az.

Szerintem hagyd a francba a VBK-t, vállalj valami diákmunkát, felvételizz, és kezdj el gőzerővel tanulni, hogy biztos, felvegyenek a kinézett szakra.

2016. dec. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
77%

Arra azért figyelj, hogyha államin vagy: ha elkezded a második félévedet aktívan, és utána hagyod ott a szakot, vissza kell fizetned egy félévet.


Csak egy teljesített félév utáni otthagyáskor nem kell fizetned semmit.

2016. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!