Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz lenne egyszerre...

Nagyon nehéz lenne egyszerre felvenni kezdő olaszt és kezdő angolt is? Különösen a nyíregyházi Kölcseyben?

Figyelt kérdés

Én az általános iskolában németet tanulok kéttannyelvű szinten. Most azon vagyok, hogy megszerezzem a középfokú német nyelvvizsgát, amire azért elég jó kilátásaim vannak. Úgy tervezem, hogy ha felvesznek a Kölcsey kezdő olasz tagozatára, akkor második nyelvként felveszek egy kezdő angolt. 9.-ben eljárnék nyelviskolába és megcsinálnám mellette a német felsőt. Valamikor gimi végére szeretnék akkor megcsinálni egy középfokú olaszt is. (Angolra ezek szerint már nem lenne lehetőség gimi alatt, de utána még csak könyebben el tudok járni egy angol nyelviskolába, mint egy olaszra.)

A kérdés tehát a következő: nagyon nehéz lenne egyszerre felvenni kezdő olaszt és kezdő angolt is? Különösen a Kölcseyben? Nagyon szeretnék olaszt tanulni, és folytatnám én mellette akár a németet is, de a K.-ben csak angol lehet a második idegen nyelv.

Várom válaszaitokat!


2016. dec. 29. 20:58
 1/3 anonim válasza:
Mindenképpen hasznos,de meg van rá a lehetőség hogy belekeveredsz a két nyelvbe annak ellenére hogy nem hasonlítanak egymásba.Én 2 nyelvet tanulok,és bár mind2ből jó vagyok, néha belekeveredek.De ha az egy nagyon jó iskola,válaszd azt.
2016. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Remélem, hogy meg tudok majd birkózni ezzel, mert ugye az angol nagyon hasonlít a németre.
2016. dec. 29. 21:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat, különösen, ha valaki tudna mesélni, akinek szintén az olasz és az angol is kezdő szintről indult. Le lehet tenni legalább az egyikből gimi végére egy középfokút?
2017. jan. 1. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!