Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek merre tovább?

Szerintetek merre tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Hosszú lesz, bocsánat.


Egy ideje nagy dilemmában vagyok az életemmel kapcsolatban. Ugyanis az a helyzet, hogy nem tudom, merre tovább, hogyan folytassam az életemet.

A középiskolát elvégeztem, megvan az érettségim. Ebben az iskolában az érettségi után maradtam még egy évet felnőttképzés miatt. Azt is sikeresen teljesítettem. Mégsem mentem tovább egyetemre, mert a matek érettségim nem lett jó sajnos. Nem is voltam soha jó a tárgyból. De szeretnék egyetemre menni ettől függetlenül.

Itt jön a képbe a dilemmám. Egészen kicsi korom óta volt (vagyis még mindig van) egy álmom. Mégpedig az, hogy színésznő lehessek. Biztos elcsépelten hangzik, meg talán rengetegen ezt akarják, de ez nem tántorít el engem. Már az óvodában felfigyeltek arra, hogy szépen szavalok , nincs lámpalázam, sőt, nagyon is jól érzem magam a színpadon. Ez folytatódott az iskolában. Minden iskolai rendezvényen szerepeltem, ugyanakkor rengeteg különféle versenyen voltam (pl.: szépkiejtési verseny, versmondó verseny stb). Egyszerűen imádtam, de tényleg. Az iskola kezdetével az iskolai énekkarban is benne voltam. Ki akartam próbálni magam ebben is. Mentünk versenyekre is. Csapatban és szólóban is. Sok versenyen szerencsére szép helyezést értünk/értem el.

Mégse mertem ilyen irányban menni középiskolába. Most már úgy érzem, megbántam.

A másik dolog pedig egy szak az egyetemen. Bölcsészkaros képzésről lenne szó. Újra kéne érettségiznem egy tantárgyból (vagy kettőből) emelt szinten, hogy meg legyen a pontszámom. Szerencsére ezek a tárgyak mennek. Valójában érdekel is a szak, nagyon izgalmasnak tartom, és szegről-végről a felnőttképzésben megszerzett szakmámhoz is lenne köze. Talán ez lenne a reálisabb döntés.

Mégis bizonytalan vagyok, mert a szívem nem ezt diktálja, hanem azt, hogy kövessem az álmomat.

Szerintetek mit tegyek? Ti mit tennétek a helyemben?


Köszi, hogy elolvastad!


20/L



2017. jan. 2. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Háát, jelentkezz színműre és jelentkezz erre a képzésre is. Aztán, ha nem vagy elégedett vele (vagy szeretnéd mellé a színészetet is), még mindig jelentkezhetsz színműre vagy elvégezhetsz másmilyen színész képzést is.
2017. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) Ment a zöld pacsi :)
2017. jan. 2. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Felvételizhetsz hat különböző szakra, egyetemre is. Tanulj, érettségizz újra, amiből kell. Add be a jelentkezésedet ahova szeretnéd és abban a sorrendben, ahogy szeretnéd, azt ahova felvesznek, oda mész.
2017. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jan. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!