Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi a minimum felvételi...

Mennyi a minimum felvételi pontszám? Tehát amivel lehet egyátalán járni főiskolára, vagy egyetemre. (Fizetősnél és államilag támogatottnál is. )

Figyelt kérdés
Jó mondjuk ez iskolától is függ, de valami "szabványféleség" gondolom van a fizetősön is. Vagy csak simán legyen érettségi (2-esek) és kész van lehetőség fizetősre menni?
2017. jan. 3. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Minimum ponthatàr 280
2017. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az olyan szakoknál ahova felvételi kell (alkalmassági, vagy más és pontot adnak rá) ott ennek a 280-nak a felvételi ponttal együtt, vagy anélkül kell meglennie? (Tehát valakinek 200 pontja van csak, és felvételije 120 pontos lett, akkor jelentkezhet az adott szakra?)
2017. jan. 3. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:
érettségi duplázás vagy érettségi+ közeépiskolai eredményeid. jó ha van emelt szintü érettségid mert az plusz pomt!
2017. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És a pontszámítást az iskola dönti el, vagy a szak, vagy én választhatom meg?
2017. jan. 3. 22:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha van alkalmassági az egy külön téma és az általában csak megfelelt vagy nem felet meg-re megy.

Az érettségid után legalább 280 pontnak kell lenni, hogy legyen esélyed felvételizni. Ez a minimum. Maximum 500 pont.

2017. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te nem döntesz el semmit, meg az iskola se.

Az oktatási Hivatal számolja ki a pontjaidat, olyan módszerrel, ami neked a legtöbbet hozza az adott szakon.

2017. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. (De mondjuk ez olyan mintha én döntenék, mivel én nyílván a nekem előnyösebbett [amiből több pont jön ki] választanám.)
2017. jan. 3. 22:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Pl.: néhány iskolánál Írásbeli és szóbeli felvételit kell írni. Azoknál akik nem Állami kézen vannak, hanem egyházi vagy más vallási felekezet tulajdonában állnak. (Pl.: Buddhista, Adventista, Pünkösdi..stb.) Ezeknél hogyan működik? Mivel a vizsgatárgyak mezőban az oktatás.hu-n csak "felvételi vizsga(Í+Sz)" szerepel. (Képzési terület: "HIT")
2017. jan. 3. 23:02
 9/10 anonim ***** válasza:

ha legalább 280 pontod nincs meg,akkor nem vehetnek fel egyháziba sem. Ők emellett külön felvételit is előírhatnak a hitéleti szakokon. Más szakokon nem. Olyan szak, ami van az állami egyetemeken és az egyháziakon, ott nem írhatnak elő külön felvételit, hanem az egységes minden egyetemen.

Amit az egyházi egyetem előírhat külön vizsgát ezt tőlük kérdezd meg. nem hiszem nagyon bonyolult lenne, mert örülnek ha megy valaki lelkésznek, teológusnak. nyilván a vallás tagjának kell lennie, ha teológus akar náluk lenni vagy hitoktató akar lenni.

2017. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem.
2017. jan. 3. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!