Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE ÁJK-ra kötelező emelt...

Az ELTE ÁJK-ra kötelező emelt érettségit tenni a megadott 3 tárgyból legalább 2-ből?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a felvi.hu-n ha

nincs meg - a szak követelményeinek nem felel meg

meg van - többletpontként számít


Azért tartom furcsának, mert ha minden igaz ugyanazt a tárgyat nem lehet két helyen felhasználni.

Pl.: a töri érettségim eleve beleszámít a pontokba, de még többlet pontként is jelen van; ez szerintem így már nem szabályos, bár mindenképpen előnyös.



2017. jan. 4. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

pedig fel lehet,

orvosin pl ezért nincs értelme a pluszpontoknak mivel a kötelező két emelt érettségi után mindenki megkapja a 100 pluszpontot

plusz nálunk is a 200 pont a felvételi tárgyakból jön(tehát a két emelt érettségiből)

ezen kívül az egyik emelt érettségi még beleszámít az 5 tárgy átlagába

tehát van ilyen, nem fiszem hogy 3 emelt kellene

2017. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ha megkérdezhetem te melyik számítási módszert ajánlod az év végi tárgyasat vagy a duplázást?

Még 11.-es vagyok, szóval még semmi nem dőlt el.

2017. jan. 4. 17:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Megéri végig szenvedni az utolsó két évet, hogy minden tárgy 5-ös legyen vagy azt az időt inkább fektessem ez emelt érettségikre való felkészülésre?
2017. jan. 4. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:

azt hogy melyik lesz a jobb majd a gép dönti el miután beírtál mindent

én a pontduplázásra hajtottam, mert a két felvételi tárgyamat szerettem, és jó is voltam belőlük, biztos tudásom volt az anyagból(végül ugyan tényleg jobb lett a duplázás de nem volt nagy különbség)

ahogy látom nálatok jóval magasabbak a ponthatárok, így szerintem azokból a tárgyakból amiknek a jegyét továbbviszed érdemes próbálni az 5-öst+ gondolom ezek legalább részben a érettségi tárgyaid is

a duplázást akkor ajánlom ha 95+ ra nagy eséllyel meg tudod csinálni a felvételi tárgyaidat ami necces lehet, de te tudod h reális-e(én pl pont így voltam, ezért nem foglalkoztam a többivel) és/vagy eddig nem voltak valami jók a többi év végi jegyeid

tehát összességében azt tanácsolom h először inkább mindennel próbálj meg foglalkozni :)

2017. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*nem lesznek jók az év végi jegyeid, úgy értem
2017. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!