Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen okkal lehet a magántanu...

Milyen okkal lehet a magántanulói státuszt kérvényezni egy nem tanköteles diáknál?

Figyelt kérdés

Sok elfoglaltságom van, de nem egyesületi jellegűek, mint pl. a sport, szóval nincs az iskola által elismert "ok" a státuszra, de nekem sokkal praktikusabb lenne. Van valakinek valami tapasztalata/javaslata?

Köszönöm.


2017. jan. 6. 14:27
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem kell indok.
2017. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem is tudtam!
2017. jan. 6. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
De nem is kötelező megadni, szóval méltányolható indoklás nem árt :)
2017. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Meg fogják adni tekintve, hogy kérdező már nem tanköteles. (Tanköteles esetében sem kell indokolni és csak szigorúan meghatározott esetekben tagadható meg, amennyiben nem látszik biztosítottnak, hogy a tanuló a tankötelezettségét teljesíti.) Sajnos egyre több középiskolás kénytelen dolgozni iskola mellett magántanulóként befejezve a középiskolát.

Nem írtad milyen iskolába jársz, gyakorlati képzésen részt kell venni. És nem köteles az iskola segíteni a felkészülésben.

2017. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igen valóban a munka lenne az egyik okom, de kétséges hogy van-e így 17 évesen normális munkahely. Igaz en nem vagyok rászorulva, de jobban éreznem magam.
2017. jan. 8. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!