Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek egy főiskolára...

Ha felvesznek egy főiskolára vagy egyetemre, és én átszeretnék menni egy másik egyetemre, mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel felvesznek a BMF-re gépészmérnöknek, vagyis ma már az Óbudai Egyetemre.

Mikor lehetséges ez és mik az elvárások? A válaszokat előre is köszönöm!


2010. máj. 4. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fogsz tudni mászkálni. Bár gondolom attól is függ, hogy hova akarsz menni. Pl BME-re tuti nem vesznek át a BMFről...

Következő évben újra tudsz jelentkezni, és ha van olyan tárgyad, amit elfogadnak, akkor azt át lehet vinni.

De a suli tanulmányi osztályán kell érdeklődni.

2010. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy ahhoz nagyon jó átlag kell és nagyon hosszadalmas procedúra. Úgyhogy jobban jársz egy újra jelentkezéssel és esetleges újra érettségivel.
2010. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én az előző félévben a BMF-en egyik karról mentem át a másikra (Kandó-> Rejtő) elmentem a Rejtő tanulmányi osztályára ott elmondták mi kell és az alapján intéztem a dolgokat.. ennyi... egy jó tanács: ha szeptemberbe vesznek fel abba a suliba ahonnan el akarsz jönni ne várd meg az első félévet!!! (én megvártam h hátha nem is lesz olyan rossz meg stb.. és keresztfélévben mentem át.. ott meg ugye már nem tudtam normálisan felvenni a tantárgyakat így jött a passzív...) Tehát minél hamarabb már beiratkozás után kezdj el intézkedni.. de már a beiratkozás előtt ha már tudod h felvettek akkor is felhívhatod a TO-t ahová át akarsz menni h mit tudnak az érdekedbe csinálni h szeptemberbe már ott kezdhess.. (mert hely az lesz mert mindig van olyan h akit felvettek nem megy el beiratkozni. pláne 5-600főből..
2010. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!