ELTE kínai szak?

Figyelt kérdés
Ezzel a szakkal mennyire lehet a későbbiekben elhelyezkedni, mennyire piacképes? Szerintetek jobban járnék ha pl. Biológia és kínai nyelv és kultúra tanári szakra jeletnkezem? Vagy angol nyelv és kultúra és kínai nyelv és kultúra tanári szakra? Tervez valaki a fennt említett szakok valamelyikére jelentkezni?

2017. jan. 9. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez max hobbiszak. Kinaiul nem fogsz megtanulni 3 ev alatt, meg a kianaiak is tovabb tanulnak irni-olvasni, igy hasznalmi se fogod tudni, mivel nem lwsz nyelvtudasod. (Hacsak nem alalokkal vagsz bele)
2017. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az angol és kínai tanári szakkal? Az 5,5 éves... azzal tudnék később kezdeni valamit? Fordító-tolmácsmesterképzés például?
2017. jan. 9. 16:24
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Egy volt osztálytársam kínai szakra ment, igenis meg lehet tanulni! De hajtani kell a külföldi ösztöndíjra, eltén azért vannak lehetőségek. Ő egy évet töltött kínában, mesterképzésre is ment itthon, aztán most nemzetközi tanulmányokon van.

Az angol-kínai tanár szerintem jó választás, de számold hozzá, hogy akkor a tolmács-fordítót már önköltégesen kell végezned, leglábbis egy részét biztosan.

2017. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat ! :) :)
2017. jan. 9. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Milyen a kínai tudásod? Én márciusban tervezem letenni a HSK3-as nyelvvizsgát, majd jövőre az HSKK-t, emellett jövőre érettségizek. Ezzel a két vizsgával van lehetőséged ösztöndíjjal 1 évig kimenni Kínába kínait tanulni (nyilván). Én is ezt szeretném kihasználni, és egy évet halasztom az egyetemet, hogy már biztos kínai nyelvtudással vágjak bele, bár én turizmus-vendéglátáson szeretnék továbbtanulni. :)
2017. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
62%
I/5: Kicsit több, mint hobbiszak. Igenis meg tudsz tanulni kínaiul 3 év alatt. Én most vagyok másodéves, és a csoporttársaimmal a középfok alját súroljuk. Tanáraim szerint harmad év végére simán meglesz a felsőfok. Rengeteg lehetőség van kimenni Kínába, sokféle ösztöndíj van, de lehet Tajvanra is menni. Az alapszakosok felvehetnek specializációt, ahol plusz nyelvórákat és fordítás órákat kapnak. Mesterképzésre is van lehetőség: lehet menni sinológiára (tanári), fordítónak, nemzetközi tanulmányokra. Szóval igenis van benne perspektíva és nem hobbi!
2017. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Mi a véleményetek a japán szakról?

Szerintetek annak is van értelme, vagy érdemesebb inkább kínait tanulni?

2018. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!