Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mesélni, hogy hogyan...

Tudnátok mesélni, hogy hogyan zajlik a központi felvételi, ti mit vitettek, egyedül mentetek? (vagy ami eszetekbe jut róla, esetleg egy-két jótanács is lehet)

Figyelt kérdés

2017. jan. 9. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a saját suliban írtam, szerintem az úgy sokkal jobb. Egyedül mentem, a barátnőim is ott voltak, de persze van egy terembeosztás, ahol általában a külsősökkel (az én sulim általános iskola is) vonnak össze.

Először ha jól emlékszem a magyar volt, aztán a matek.

Annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj meg nem idegeskedni (ez tudom, hogy elég hülyén hangzik, de nagyon fontos lenne), és mindent alaposan gondolj át.

A mobilokat ki kellett kapcsolni, kitenni a tanári asztalra.

Vigyél több tollat, és min. 1 vonalzót.

2017. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pittem pár tollat (ha valamelyik kifogyna, legyen másik), ceruzát a matek rajzokhoz, körzőt és vonalzót. Szőlőcukrot, csokit és vizet vittem még be, illetve kellett személyi igazolvány vagy diák, úgy emlékszem.

Nem egyedül mentem, apukám vitt, anya jött értem a végén.

A lezajlása nagyon egyszerű: odamész, megnézed melyik terembe vagy, ha beengednek bemész, leteszel mindent az asztalra, diákot vagy személyit is. Bejön a tanár, kiosztja a lapokat, felirja, hogy mikor kezdtétek, néha szól, hogy mennyi időtök van még. Közben végignézi az iratokat. Ha letelt az idő, összeszedi és mindenki kimegy a teremből, majd ugyanez megismétlődik a másik tárggyal.

6 éve voltam, szóval nem tudom, hogy most is így megy-e, de gondolom sokat nem változott.

Jótanácsként annyi mondok, hogy ne izgulj előtte, mert nem ez dönti el az életedet. Bármilyen középiskolából lehet egyetemre menni, szakközépből is mehetsz orvosi egyetemre, ha szorgalmas vagy. Emiatt tényleg felesleges izgulni, ráadásul ha izgulsz, akkor nem fogsz tudni koncentrálni. Menj úgy oda, hogy lesz, ami lesz, teljesen mindegy. Sokat segít.

2017. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!
2017. jan. 9. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!