Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4 éve befejeztem tanulmányaima...

4 éve befejeztem tanulmányaimat (állami támogatás alap + mesterszak), most szemezgetek egy képzéssel, felhasználhatom a 2 megmaradt támogatott félévemet?

Figyelt kérdés
Van ennek valami időbeli korlátja, vagy bármi egyéb feltétele, például kor?
2017. jan. 10. 08:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem használhatod fel.
2017. jan. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Felhasználhatod.
2017. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Felhasználhatod.

Úgy tudom nincs korlátja.

2017. jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Úgy tudom a legújabb rendszerben, egy szinten csak egy képzést lehet elvégezni állami támogatással.
2017. jan. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én elsősorban 2 féléves, felnőttképzési programokban gondolkozom, ami 2 félév alatt be is fejezhető.


Még annyit, hogy ha mellette Kft-ben dolgozom (tulaja is vagyok a cégnek), akkor a járulékokat ilyen esetben átvállalja az intézmény (egyetem)?

2017. jan. 10. 10:39
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem jó a két féléved. Akkor az továbbra is meg fog maradni. Csak FOSZK-ra vagy alapképzésre vagy mesterre tudod ezt felhasználni, a többi félévek ami ezen felül van az fizetős.


Amit akarsz tenni az OKJ szerintem. Ingyenes szerezhetsz kettő okj-t estin vagy levelezőn iskolarendszerű képzésben. A tanfolyamok továbbra is fizetősek.

2017. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igazad van, felsőoktatási szakképzésre gondoltam, bocsánat!
2017. jan. 10. 12:09
 8/15 anonim ***** válasza:

Most akkor megváltozott?

Egy pár éve még úgy volt, hogy egy diplomát támogat a rendszer és nem érdekli őket, hogy mennyi idő alatt csinálod meg, szal hiába húztad meg és fejezted be két év alatt, akkor is buktad.

Ezért volt az, hogy sokan párhuzamosan csinálták a szakokat, mert úgy belefért több js

2017. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy nem mindegy, 1 félév alatt hány párhuzamos szakot végzel. Az én időmben úgy volt (2011-ben dimplomáztam alapszakon), hogy ahány szakon megkezdtél félévet, az mind beleszámított, tehát hiába csináltál kettőt párhuzamosan, ott egy félév alatt (6 hó) 2 félévet "vesztettél" a támogatott 12-ből.


Ami biztos, hogy alap és mester biztosan támogatott volt, így maradt nekem 2 félévem meg ezek után.

2017. jan. 10. 14:39
 10/15 anonim ***** válasza:

A FOSZK-ok általában 4 félévesek és a felvi.hu-n kell felvételizni rá, ugyanúgy mint bármely egyetemre.

A 2 félévedet felhasználhatod államin és az utolsó kettő félévet fizetned kell.

2017. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!