BME VIK, vagy OE KVK?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokszor feltett kérdés, ám az eddigiek kezdenek elavulni, nagyon megköszönném ha valaki tudna adni valamilyen friss információt, a döntéshozáshoz. Mindkét egyetemen a villamosmérnöki szakot céloznám meg.


Az lenne a fő kérdésem, hogy melyikre lenne érdemes első helyen jelentkezni?


Gondolom sok szempont van, laborok felszereltsége, oktatók kiválósága, stbstb, éppen ezért kérem a segítségeteket.


Illetve az is érdekelne, hogy a tantárgyakat melyik tanár tanítja a legjobban, kihez volna érdemes menni?


Alapvetően szeretek tanulni, a minőségi tudást hasznosnak tartom, azonban rengeteg ellentmondást olvastam, és ez elbizonytalanított. MSC-re mindenképpen szeretnék menni.


Többek között olyanokat, hogy a BME túl elméleti, alapvető gyakorlati ismeretek hiányoznak amikor elmennek dolgozni. Ugyanakkor az OE-ről meg azt olvastam, hogy túl gyakorlati, és nem tanítja meg eléggé az elméletet. Arról is hallottam, hogy a BME MSC-je jobb, és igyekeznek ellehetetleníteni az OE-ről jövőket. Hogy a BME-n 0 szabadidő van, ami azért fontos, mert nyelveket, ilyesmiket azért nagyon szívesen tanulnék az egyetemi tanulmányok alatt is. Olvastam azt is, hogy a piac előnyben részesíti a BME diplomát, illetve ennek az ellenkezőjét is olvastam. Aztán olyanról is volt szó, hogy a BME jobb kapcsolatokat ápol bizonyos cégekkel, ez előnyt jelenthet. Az Eduline statisztikái alapján a BME-s diploma jobban fizet. Egy srác azt írta, hogy BME-n ledeket villogtatnak mikor OE-n már FPGA-t programoznak, illetve FPGA programozóként keres 400 nettót, pedig még nem végzett, és szinte biztos benne, hogy egy átlag BME tanuló nem lenne képes rá.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

Valaki hozzáértő rendet kéne rakjon a káoszban.


Köszönöm előre is!



2017. jan. 10. 21:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hogy bonyolultabb legyen az életed, itt egy cikk: [link]

A BME "túl elméleti" képzése az valóban nem a konkrét ismeretekről szól. Kis túlzással, ha a diploma megszerzése után felvesznek a gyárba, és meghallasz egy, az egyetemről ismert fogalmat, akkor nem tudod, hogy egy gyufásdobozban elfér-e a dolog vagy a szomszéd épületről van szó.

Annyiban elmélet, hogy a problémákról, és a lehetséges problémamegoldási módszerekről szól, amelyeket majd az Életben rá kell húznod bármire, ami szembe jön.

El is gondolkodhatsz azon, hogy ez fekszik-e majd neked. :)

2017. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

"Egy srác azt írta, hogy BME-n ledeket villogtatnak mikor OE-n már FPGA-t programoznak"


Első félévben digitális technika 1. laboron valóban ledeket villogtatsz, de én azt kötve hiszem, hogy gólyaként máshol nulla tudással FPGA-t programoznál. BME-n tény, hogy sok az elmélet, ugyanis itt azt az elvet vallják, hogy előbb tudd, mi az elméleti háttere, majd utána próbáld ki gyakorlatban (ennek persze megvan az előnye, és hátránya is, hiszen amíg nem látsz valamit a gyakorlatban, addig sokszor csak a "dobozok harca" érzés lesz meg benned). Harmadévtől, ha szakirányon vagy, akkor már itt is túlsúlyban vannak a laborok, csak sok alapozáson kell átszenvedned magad, hogy eljuss ide.

2017. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

BME-nek nagyobb a presztízse. Én Kandós vagyok, de nem gondolnám, hogy hátrány a több elmélet. Ahány munkahely annyiféle követelmény, nem az egyetemen fogod megtanulni azt amivel hátralévő életedben kizárólagosan foglalkozni fogsz. Bekerülsz egy munkahelyre és mivel nem vagy hülyegyerek (aminek bizonyítéka hogy van egy villamosmérnök diplomád) majd szépen beletanulsz abba ami ott a követelmény.


Kandó se könnyű, de azért akad szabadidő, egy jó képességű diáknak meg aztán főleg.


Szerintem egyébként több múlik a diákon, mint az intézményen ha a későbbi boldogulásról van szó.

2017. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ami aggodalmam még van, hogy azt hallottam, (bár lehet, hogy urban legend), hogy a BME-n a tanárok a szívatásra mennek, hogy minél jobban kib****anak az emberrel. Az OE-ről azt hallottam, hogy kedvesek és segítőkészek a tanárok.
2017. jan. 11. 16:38
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Azért ne menj a BME VIK-re, hogy a villany BSC-t 5 év alatt végezd el jó esetben. Nem éri meg az államis féléveket a BME VIK villanyra pazarolni. Egyre kevesebb hallgató jelentkezik évről-évre a BME VIK villanyra, így egyre alacsonyabb a ponthatár.Az MSC nem nagy eresztés, lehet hogy műszaki menedzser mestert érdemes inkább végezni, mint villany msc-t, de szerintem ez a többi mérnpk szakosra is igaz lehet bárhol.
2017. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Èn BME-n vagyok és OE-sről is hallottam, hogy szivatják, meg azt is, hogy vannak rossz oktatók. Mindenhol vannak. Nekem van szabadidőm, már kész is vagyok a vizsgákkal, szerintem nem minden embernek való az egyetem, és sokan panaszkodnak, -(azok akiknek nem megy) - de gondolj arra, hogy azért a többség elvégzi. Nem könnyű, de szerintem nem is kell, hogy az legyen. Az elméleties/gyakorlatias képzés emberfüggő. Én elméleti párti vagyok, de ezt neked kell eldönteni. Tény, sok az elmélet. Ha MSC-t is akarsz (ami előny), akkor a BME-t ajánlom. (Az OE-ről átjönni nem könnyű.) FPGA-t meg programozzon az aki akar, első évben ne számíts rá, inkább szakirányon, elég az. Ez a jobb kapcsolatok/értékesebb diploma olyan, hogy mindenki azt mond, amit akar. Szerintem ne ezt nézd, inkább a saját hozzáállásodat. Akarsz-e sok elméletet tanulni, hogy esetlegesen jobban érts egyes dolgokat?
2017. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

A BME-n az a hozzáállás, hogy a gyakorlatot úgyis megszerzed az aktuális munka közben, de tisztán elméletet most van lehetőséged tanulni, később már sokkal nehezebb. Én ezzel egyetértek. (Persze nyilvánvalóan van gyakorlat is, pl első félév végére egy teljesen működő játékot fogsz C-ben programozni.)

Én nem ismerem az ÓE-t, de BME-ről szoktak oda menni, ha nem bírják, és nem fordítva, úgyhogy gyanítom, az könnyebb.

A 61%-os válaszolónak pedig a hobbija az összes BME-s kérdés alá odaszemetelni, hogy mennyire nem jó (szerinte). Nem tudom, akkor mégis miért van ott (ha tényleg ott van).

2017. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

A BME erősebb, sokkal jobban szivatnak, többet kell tanulni, nagyon sok az elmélet.

A Kandón több a szabadidő, könnyebb elvégezni, gyakorlati tudásban jó, elméletben gyenge.

Én végzős Kandós vagyok, gyakornokként volt BME-s kollega, szintén gyakornok, nem tudott zárlatokat számolni, én csak pislogtam rajta.

DE, ettől függetlenül, szerintem a BME-s diploma többet ér, több céggel van kapcsolata, rengeteg kutatást végeznek, én nagyon tisztelem azokat akik elvégzik a VIK-et, szóval ha szorgalmas vagy és tudsz rengeteg tanulni, oda menj, de a Kandóval sem jársz rosszul.

2017. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

utolsó vagyok:

azt hozzátenném, hogy Kandón is vannak nagyon szivatós tanárok, de messze nem annyi mint a VIK-en, nem könnyű nekünk sem, de azért nem BME nehézség.

2017. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
24%

Nem attól nagyobb az elméleti anyag a BME VIK-n és nem attól lesznek jobbak a BME VIK-sek , mert szívatják őket, mert a tanárok nagy része nem tanítanak semmit, de követelnek és szívatnak. Az nem azt jelenti ha szív, akkor az nehezebb, meg okosabb leszel, mert többet szívsz.


Olyan elméletet tanulnak a bME VIk-sek, maguktól, mert nem tanítják nekik, olyat követelnek, ami gyakorlatban egy nagy nulla. Lásd a fenti hozzászólót, nem tudott zárlatot számolni.


Az, hogy egy szakot esetleg könyebb elvégezni, az nem feltétlen azt jelenti, hogy ott kevesebb a tudás. Azért könyebb elvégezni, már ha könyebb, mert jobban megtanítják és többen tudják elvégezni, mert jobb az oktatás színvonala. A BME VIK államis félévek pazarlása, elvesznek féléveket, éveket az életedből, mert nem akarnak megtanítani téged semmire. Ezért szívás a hallgatók többségének a BME VIK, egy kevés szerencsés végez időben, akik semmivel nem lesznek jobbak a munkaerő piacon, sőt gyengébbek a fenti példánál maradva, mint az ÓE KVK-sok.

2017. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!