Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű angol érettségi...

Emelt szintű angol érettségi vagy felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyiknek a sikeres teljesítése nehezebb a fent említettek közül?

Hivatalosan az emelt szintű angol érettségi B2 azaz középfok szintjén van.

Nekem van pár felkészítő könyvem középfokú angol nyelvvizsgára és van emelt angol érettségire is.

Az emelt angol érettségit mégis jóval nehezebbnek találom mint a középfokot.

Ezért merült fel bennem a felsőfokú nyelvvizsga gondolata.

Nyilván hasznosítás szempontjából a felsőfok jobb mint az emelt érettségi, mert azt a 40 plusz pontot minden szakon elfogadják (most fogok érettségizni), illetve később munkahely keresés során sokkal jobban mutat az önéletrajzban az, hogy "komplex C1 szintű, xy típusú nyelvvizsgát tettem". Mint az, hogy "x évvel ezelőtt emelt szintű érettségit tettem angol nyelvből".

Azért a nyelvvizsga mégiscsak egy külön bizonyítvány, egyszóval jobban is mutat.


De mégis melyik a nehezebb.

Logikusan a nyevvizsgára gondolok, de mégis mennyivel nehezebb?

18/f



2017. jan. 10. 23:41
 1/8 Roflkopter ***** válasza:
100%
Nekem igaz csak B2-es nyelvvizsgaim vannak de ahogy nézegettem szerintem lényegesen nehezebb a nyelvvizsga. Én a helyedben emelt érettségit tennék ha nem erzed magad eleg jónak. Ha a pontokat nézzük az is +50 az emelt miatt ugyebár. Azt meg jó lenne tudni h az emelt érettségiért kapott nyelvvizsgát beleszámolják-e a + pontokba. 🤔
2017. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak a C1 nyelvvizsga van meg, az érettségi csak idén lesz, de pár ismerősöm csinálta már mindkettőt és szerintük is egyértelműen nyelvvizsga a nehezebb. De teljesíthető az is, nem olyan vészes.


"Azt meg jó lenne tudni h az emelt érettségiért kapott nyelvvizsgát beleszámolják-e a + pontokba."


Ha ugyanabból a nyelvből van nyelvvizsgád és emelt érettségid, akkor csak az emeltért járó pluszpontot kapod meg. Ha van egy angol C1-ed meg egy angol emelt érettségi akkor a nyelvvizsgáért nem kapod meg a +40-et, az érettségiért a +50-et viszont igen.

2017. jan. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az emelt érettségiért kapott nyevvizsgát nem számítják bele, tudtommal. Nyelvből max 50 pluszpont szerezhető, tehát az emelt ezt ki is maxolja. Ha nincs emelt de van középfokú az plusz 28, ha van egy felsőfokú az plusz 40. De ha pl van 3 középfokú az is csak 40 pluszpont.

Tehát nyelvvizsgával a csúcs az 40 pont, emeltel 50.

2017. jan. 11. 00:22
 4/8 A kérdező kommentje:

#2.

Amennyiben így erős középfokú tudásról feltudnék készülni a felsőfokú nyelvvizsgára, inkább azt választanám. Ugyan "csak" 40 pluszpont, de azt kérdés nélkül bármelyik szakon elfogadják.

Kérdés, hogy mennyire nehéz középfokú tudást feltornázni felsőfokúra.

2017. jan. 11. 00:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem BME egynyelvű felsőfokúm van, érezhetően nehezebb az emelt szintű érettséginél (emelt szintűm 93%-os lett, a felsőfokú kb. 10%-kal lett gyengébb.) A középfokú nyelvvizsgánál (nekem origó középfokúm van, arról tudok nyilatkozni) jóval nehezebb a felsőfokú, természetesen nagyobb a különbség, mint az emelt érettségi és a felsőfokú között. Azt érdemes tudni, hogy (szerintem) felsőfokúnál nem érdemes szóbelire tételeket magolni, az ott már nem lesz elég (középfoknál sokan ezt csinálják). A szókincsedet érdemes bővíteni minél jobban, meg levélírás helyett ott már igen elvont témákról kell fogalmazásokat írni, legalábbis nekem ez volt, arra is érdemes gyakorolni.
2017. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Egy erős középfokút nem olyan nehéz már felhozni felsőfokra, meg igazából én csináltam B2-t is a C1 előtt meg kitöltöttem már millió fajta nyelvvizsgát órákon mindkét szintből, és a szókincsen kívül olyan sok mindenben nem különbözik a felsőfok a középfoktól. Én azt csinálnám, vagyis csináltam is, hogy régebbi nyelvvizsgákat tölts ki, ha valami nem oké akkor tanárodat megkérdezed róla, ha ismeretlen szó van akkor kiszótárazod és megtanulod. Listeninget gyakorold nagyon sokat, mert talán ott van nagyobb különbség a két szint között, mert középfokún általában a válasz szó szerint elhangzik a szövegben, felsőfokon viszont nem mindig, ott van olyan sokszor, hogy a szövegből kell kitaláld a választ egy kérdésre és nem hangzik el szó szerint. Lehet nem teljesen világos, hogy mire gondolok, ha megcsinálsz pár felsőfokú listeninget akkor látni fogod mire gondolok. De azt csak simán gyakorolni kell és meg fogod szokni. Ja, és az előző válaszolónak igaza van, ne magold a szóbelit, azt nekünk a tanárunk meg is tiltotta úgymond, nekünk mindig úgy mondták, hogy kezeljük úgy az egészet, mintha egy kötetlen beszélgetés lenne, csak angolul. Én felsőfokún se tanultam egy szót sem a szóbelire, átnéztem milyen témákra lehet számítani, hogy ne érjen teljesen váratlanul és ennyi. Így jobb is, mert nem görcsölsz rá annyira, nem lesz olyan érzésed mintha vizsgázni mennél, tényleg ilyen beszélgetős hangulata lesz az egész szóbelinek. Szókincs a lényeg ott is, hogy építed fel a mondanivalód, milyen szavakat használsz, ilyenek. Ha nem állsz meg hosszabb időre, hanem folyamatosan tudsz beszélni a témáról, akkor nem lesz gond vele. A levélírásra is mindenképp szánj időt, és úgy ahogy az előző mondta, felsőfokon már nem olyan témák vannak hozzá, hogy "A barátod a városodba jön a hétvégére, íj neki levelet amiben megkérdezed, hogy mit szeretne csinálni." meg ilyesmik, hanem összetettebb dolgok. Nekem ha jól emlékszek valami olyan volt a levél, hogy volt egy állítás (valami olyasmi, hogy "A túlzott internethasználat káros hatással van a személyiségre.) és emellett vagy ellene kellett érvelni. Ez Corvinus C1, de nem mindenhol érvelő esszét kérnek a levélírásnál. A lényeg, hogy ilyenekre számíts benne és készülj rá. Ha megvagy most egy erős középfokú szinten, és ezekre tudatosan felkészülsz, akkor nem lehet vele gond. :)
2017. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű angol nem olyan nagy ügy, nekem ismeretlen tanárok is nagyon jószívűen osztályoztak.

A C1 nyelvvizsga valamivel nehezebb, mint az emelt érettségi, de nem sokkal. Tudom, ez most nem egy nagyon bőséggel megfogalmazott vélemény, ezek csak az én tapasztalataim.

De B2-t nem érdemes lerakni, ha van emelt érettségi. Legalább ingyen van + felvételinél is plusz 50 pont, nem csak 28 (vagy mennyi). Én azt javaslom, ha nyelvvizsgát szeretnél, inkább C1, vagy ha középfokút, akkor érettségi.

2017. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj az emelt érettségivel, hogy ha olyan szakra megyek amin nem követelmény az angol, akkor nem számítják az 50 pontot. A felsőfokért járó 40 pontot pedig bármelyik szakon beszámítják.
2017. jan. 11. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!