Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS Emelt szintű angol érettsé...

SOS Emelt szintű angol érettségit érdemes így megpróbálni? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg egy evet kihagytam tovabbtanulas elott.

Jelenleg angol kozepfoku nyelvvizsgara keszulok.

Az altalam szimpatikusnak velt szakot nezegetve dobbentem ra 2017tol egy emelt szintu erettsegi kovetelmeny a felvetelihez (magyar,tori,angol,tarsadalomismeret)

Ugy ertesultem az emelt angol erettsegi nagyjabol egy szintre teheto a kozepfoku nyelvvizsgaval. Van mar erettsegi bizonyitvanyom melyben 64%os kozepszintu erettsegit ertem el, mindezt ugy hogy semmifele kulonosebb tanulas nem allt az egesz hattereben.

2017 majusa korul fog sor kerulni a nyelvvizsgamra illetve ez ido tajban zajlana az emelt angol erettsegi is.

Ugy erzem a az utobbi 2 honapban tobb tudast szppantottam magamban, mint a kizoktatasban "tanult" 9 evnyi angolora alatt.

Mit gondoltok, eleg az emelt erettsegire a nyelvvizsga tanfolyama plusz a vizsga felkeszito, illetve ha en egyenileg az elozo evi emelt erettsegi feladatokat oldanam meg?!

Velemenyeteket, tanacsotokat varom

Nagyon kivancsi vagyok, foleg mivel tul nagy es reszletes ralatas nincs a dolgokra.


(Az ekezet nelkuli irasmodert es az ebbol adodo helyesiras hibakert vagy elgepelesert elnezest. Telefonon irtam ki a kerdest)



2016. dec. 16. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a nyelvvizsga már megy,akkor nyugodtan meg lehet próbálkozni az emelt érettségivel, körülbelül azonos szint. Viszont azt jó ha tudod, ha az emelt szintű meg van 60%-ra akkor az kiválthatja a nyelvvizsgát is.-Legalábbis 2013-ban még így volt, én akkor érettségiztem. A 64% közép nem rossz, ha rendesen készülsz, akkor még nagyon jó eredmények is elérhetők az emelten. Szóval abszolút nem reménytelen én azt mondom.:)
2016. dec. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
milyen szakra akarsz menni?:)
2016. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szerintem is simán esélyes vagy egy jól sikerült emelt szintű érettségire. Ha sikerült a nyelvvizsgát (ami ennyi készüléssel fog is) be kell gyakorolnod még a feladattípusokat, ahogy említetted a korábbi érettségik gyakorlásával és meg is lesz az emelt szintű angolod! :)

Én is akkor megyek emeltezni (bár a közép már megvan) majd drukkolok neked :D

2016. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszaitokat.

Politológia (2017-től Politikatudomány), vagy anglisztika. Ezen a kettőn filózok.

Anglisztikához nem tudom elegendő lehet e majd az a tudás amit addigra megszerzek, vagy hogy mennyire is tetszene maga a szak.

2016. dec. 16. 21:55
 5/5 A kérdező kommentje:

De még ki tudja mit találok ki

Sajna eléggé nyitott vagyok mindenre főleg a "humán" szakokra és tárgyakra.

Így hát magamat ismerve még könnyen ez is változhat.

Sok minden van amivel szívesen foglalkoznék.

Sokadik gondolatom érettségi óta.

2016. dec. 16. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!