Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi bizonyítvány vagy a...

Érettségi bizonyítvány vagy a tanúsítvány van előnyben?

Figyelt kérdés
6 tantárgyból érettségiztem, ebből 2 emelt szintű volt, de nem úgy sikerültek ahogy szerettem volna, így nem vettek fel a kívánt egyetemre. Ha újraérettségizek, akkor úgy tudom, hogy tanúsítványt kapok arról a kettőről, amiből újrapróbáltam. Ha feltöltöm a felvi-re akkor melyik jegyet fogják hozzászámítani a pontjaimhoz? Azt ami az érettségi bizonyítványban írtak, vagy az új tanúsítványban?

2017. jan. 11. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Az érettségi-felvételi tárgy/tárgyak pontjaiba fog csak beszámítani az új érettségi, ha jobban sikerül, mint a mostaniak.
2017. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tanulmányi pontokon viszont sajnos nem tudsz javítani (100 pont évvégi jegyekből, 100 pont az érettségi bizonyítványban szereplő átlag százalékért).
2017. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de a tanulmányi pontba a 11-es és a 12-es év végi jegyek tartoznak, nem?
2017. jan. 11. 19:51
 4/10 anonim ***** válasza:
"A tanulmányi pontszám az alapképzésre, osztatlan mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre történő pontszámítás részpontszáma. Legfeljebb 200 pont lehet. A tanulmányi pontokat a jelentkező 9–12. (nyelvi előkészítő esetén 9–13.) évfolyamos középiskolai osztályzataiból és a középiskolai tanulmányok lezárásaként megszerzett érettségi bizonyítványban szereplő vizsgatárgyak százalékos eredményeiből kell kiszámolni."
2017. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
9-12. osztály?? én úgy tudtam, hogy csak az utolsó 2 évet számítják, mert a pontszámító kalkulátorban is csak azt kéri és nekem tavaly is csak azokat kellett feltöltenem
2017. jan. 11. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:
2017. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha mondjunk nem tanultál utolsó két évben kémiát, akkor beszámíthatod az 9- és 10.-es jegyedet
2017. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

megnéztem, de ha rákattintasz a "középiskolai eredmények"-re ami kékkel ki van húzva, ott leírják, hogy az utolsó két év.

Szóval most már egyáltalán nem értem...

2017. jan. 11. 20:06
 9/10 A kérdező kommentje:
szuper értem, köszönöm :)
2017. jan. 11. 20:07
 10/10 anonim ***** válasza:
"utolsó két tanult évfolyam"
2017. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!