Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Infó érettségi c++, vagy...

Infó érettségi c++, vagy c#-ból lenne simább?

Figyelt kérdés

c++-ból így is úgy is kell érettségizzek, nem Magyarországi vagyok, és itt ez van. De Magyarországon talán c#-ból érettségiznék, nagyjából mindkettőből ugyanakkora munka lenne a gyakorlás, mert teljesen máshogy tanuljuk a dolgokat. C#-ból teljesen tudtam mindent ami érettségire kell, csak felejtettem azóta, szóval ismételni kellene, C++-ból meg nagyobb a gyakorlatom (heti 7 óra programozás van itt belőle), de más jellegűen tanuljuk, pl. míg c#-ból mindenre a beépített függvényeket használtam, suliba minden függvényt magunknak kellett megírni, beépítetteket nem igen használunk, csak hát így csinálni idő szempontjából lehetetlen.



Nekem a C#-sokkal tisztábbnak tűnik, mivel stringeknél nem kell a pointerekkel xarakodni, s listáknál szintúgy, és ezeket a függvényeket és mutatókat csak +hibalehetőségnek látom, viszont jóval nagyobb a gyakorlatom c++-ból, és ha most abból készülök akkor 2 légy egy csapásra, mert itthoni érettségire is gyakorlok.

Viszont C#-al "szebb" emlékeim vannak.



Ti hogyan döntenétek?



2017. jan. 12. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában az a szabály, hogy amelyikre felkészítenek. Itt Magyarországon ez általában egy nyelv. A tapasztalat az, hogy sokkal többen érettségiznek C#-ban, és nagyon kevesen C++-ban, de ez inkább a tanárok választása. Én is szívesen kihagynám a mutatókat érettségin... De ha úgy érzed, hogy mind a kettő jól megy neked, akkor választhatod bármelyiket. Heti 7 órából röhögve.
2017. jan. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én C++ot választanám. Bonyolultabb? Igen. Ezért könyebb vele feladatokat megoldani, ha érted. És heti 7 óra c++vel értened kell. A mutatókat ki tudod kerülni. Kérdés hogy érdemes-e. Szerintem sok helyen könnyítés.
2017. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!