Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tavyli felvételim,51...

Vanda122 kérdése:

Ha tavyli felvételim,51 pontos lett volna de lászló számítással a tömegkomon 70 pontom lett volna, az angolon 72 és az olaszn 63 pont, akkor behívtak volna szóbelizni? Esetleg fel is vettek volna valahova? (A Lászlós számítás, meg ilyenek lent)

Figyelt kérdés

A vitt pontom a lászló számítással 30/28 pont. Ha valaki esetleg nem tudná így kell kiszámolni "Lászlósan" a felvételin elért (súlyozási) pontokat.: P=H+KMAGY/50*x+KMAT/50*y+z. H: az általános iskolai eredményekből számított pontszám, legfeljebb 30 pont

KMagy: a jelentkezőnek a központi írásbelin elért eredménye magyarból;

KMat: jelentkezőnek a központi írásbelin elért eredménye matematikából;

X, Y, Z: a fenti táblázat szerinti értékek az adott tagozatnál. Nah és nekem így jött ki tagozatonként a tömegkom 70p, az angol 72p, és az olasz 63 p. A 30/28 pedig így ha valaki "kételkedne" :) :

Hozott pontok számítása:

Magyar nyelv 7-8. max. 10p Földrajz 7-8. max. 10p

Irodalom 7-8. max. 10p Fizika 7-8. max. 10p

Idegen nyelv 7-8. max. 10p Kémia 7-8. max. 10p

Történelem 7-8. max. 10p Biológia 7-8. max. 10p

Matematika 7-8. max. 10p

Összesen: 50*2=100p Összesen: 40p


Mindösszesen: 140 pont


A jelentkező által hozott pont*30/140= a tényleges hozott eredmény a maximálisan elérhető 30 pontból.

Én mindenből 10 pontot vinnék, kivéve fitzikiából, és matematikából mert abból csak 8-at. (Mert 7 évvgén, és 8. félévkor is 4-es voltam vagyok belőlük). A nyíltnapon aztmondták hogy 4,5 fölötti átlag (nekem az megvan) és egy 60% 70% 80% központival (gondolom Lászlós számítással nem?) behívnak szóbelizni, és felvételt is nyer a legtöbb diák. Ezek összesítve, ha tavaly írtam volna felvételit bent lettem volna valamelyik tagozaton? Aki pedig Lászlós, és ért ezekhez a dolgokhoz írhatna priviben!! :) Előre is köszönööm!



2017. jan. 14. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Koszonom ezt a boven kifejtett es csoppet sem "bunko" valaszt. En fogadom a kritikat vagy a rosszat ha valaki el is magyarazza! :) 👌
2017. jan. 14. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bunkó válasz.

Az 51 pont nagyon kevés egy László szintű iskolába.

És még nem is vagy hozzá kitűnő.

Minimum vagy 15 ponttal jobb felvételit kellene írnod! ;) És azért nincs már olyan sok idő addig, plusz stresszhelyzet miatt inkább rosszabbat fogsz írni, mint most.

Megpróbálni persze meglehet, de ne fűzz hozzá túl nagy reményeket... Jelölj meg minél több tagozatot, ha feltétlenül ez a cél, de azért írj be mögé gyengébb iskolákat is.

2017. jan. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Tavaly eléggé lent voltak a ponthatárok, de ha jól emlékszem, még így is kellett minimum 60 pont, hogy valamelyik tagozatra felvegyenek. Mikor én felvételiztem tavalyelőtt, akkor meg 70 pont alatt szó se lehetett róla, hogy bekerülj.
2017. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Ertem, koszonom szepen! :) Hat valoszinuleg akk mist sem fognak behivni, marmint az sem biztos h megvan a 60 pont. Esetleg a Kossuthrol tudsz valami ponthatar szeruseget? :)
2017. jan. 26. 14:29
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 Ertem, koszonom szepen! :) Hat valoszinuleg akk most sem fognak behivni, marmint az sem biztos h megvan a 60 pont. Esetleg a Kossuthrol tudsz valami ponthatar szeruseget? :)
2017. jan. 26. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, tavaly sem lehetett 66-68 pontos központi + max. vitt pontszám alatt bekerülni. Ha a vitt pontszámod kevesebb, a központit 70 felett kell írni mindenképpen, ha biztosra akarsz menni a 75-80 pont nem árt, ezt a tájékoztatón is el szokták mondani. Én oda járok, jó suli!!!
2017. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha írsz privát üzenetet a tavalyi ideiglenes rangsort át tudom küldeni. Abban "Lászlós" számítással vannak a ponthatárok. Minden tagozat benne van. Én is több tagozatra felvételiztem.

Médiára a rangsorban az 50. 81,2 ponttal,

Angolra a rangsorban a 119. 77,9 ponttal,

Olaszra a rangsorban a 132. 76,8 ponttal volt az utolsó bejutó.

Oktatás.hu oldalon a középfokú beiskolázási statisztikáknál megtalálod hányadik helyről jutott be az utolsó, a pontszámot nem találod meg, azt az ideiglenes rangsorból tudodegnézni.

2017. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok,

Szerintetek idén tömkomra 71,5 ponttal behívnak szóbelizni?

És mekkora esély lehetne infora: 75,5 ponttal vagy olaszra 77,7 ponttal?

Köszi a választ előre is!

2017. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!