Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vegyészmérnöki és környezetm...

A vegyészmérnöki és környezetmérnöki szakok elvégzése mennyire nehéz? Főleg a BME és a SZIE érdekelne.

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogyha nem jártam se matek, se kémia, se fizika faktra (csak informatikára), mennyire lennék hátrányban ennél a 2 szaknál? Esetleg aki a BME-re vagy a SZIE-re jár ezekre a szakokra, tudná részletezni, hogy milyen nehézségűek a tantárgyak, és hogy melyik témán van azokon belül a hangsúly? Köszönöm.

2017. jan. 17. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Engem pedig az érdekelne, hogy informatika végzettséggel miért vegyésznek akarsz menni?


Én a bme vegyész karon végeztem, és nem lesz egyszerű dolgod: mind a matek mind a kémia gyilkos tárgyak az első évben. Ha azt túlélted, akkor rendben leszel. A fizika könnyen pótolható az egyetem alatt, viszont kémiából és matekból a nyáron el kell jutnod az emelt szintig ha nem akarsz vért izzadni. Sok más tárgy lesz, amit csinálni kell, és az alapozó részeken átrohannak, feltételezve, hogy rendelkezel már az alapokkal, ha ide jöttél egyetemre.

2017. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szorgalmasan kell tanulni, és menni fog!


Az első 1-2 félév valóban kicsit nehezebb lesz, de ha túléled őket, akkor már sinen leszel.


Szerintem nem számít, hogy milyen érettségivel mész, olyan szempontból, hogy tényleg szorgalom kell hozzá, és menni fog.

Mérnöki képzésre jöttem, emelt kémia tudással, közép matek és fizikával, mégsem haldoklom, hanem szorgalmasan tanulok, és nem valami kis bóvli egyetemre járok.

Nem mondom hogy nem nehéz, és hogy nem kell tanulni, de nem is olyan nehéz, mint amilyennek az első beállítja.

2017. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azert, mert teljesen mas iranyba akartam menni, es vegul keson, de megvaltozott a szandekom. Koszonom a valaszokat.:)
2017. jan. 18. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!