Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi lesz a plazmázá...

Szerintetek mi lesz a plazmázás sorsa?

Figyelt kérdés

Ez ,hogy a maximum kifizethető összeg 3500 ft lett, körülbelül a végét is jelenti az egésznek. Én a plazmaszolgálatnál adtam plazmát, ott mindenféle bónusz(pl első adásnál 11 e ft-ot fizettek) volt, nem akarom részletezni, mert gondolom, ez cégenként eltér,de elég jol tudott járni az egyetemista emberfia. A bonuszok eltörlése mellett még ugye az alapösszeg is 1500 Ft-tal csökkent, jó, ha feleannyian fognak járni. Szerintem majd valahogy ki fogják a jövőben játszani ezt az uj jogszabályt mondjuk erzsébet utalványokkal, vagy valami hasonloval, mert rohadt módon megéri nekik ez. Mit gondoltok? Légyszi ha valamit hallottatok, akkor azt is írjátok le, hogy melyik cégnél vagytok! :D



ÉÉÉs nem , nem tévesztettem kategóriát, csak itt van a legtöbb egyetemista, s főleg ők alkotják a plazmaadók táborát. Ha kérhetem, akkor ne tegyék át másikba!Köszönöm!:)



2017. jan. 17. 18:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy hogy lehet ilyen népszerűtlen ez a téma mind ezen, mind más oldalakon is :D Rengeteg ember jár plazmázni, hol vagytok?:D
2017. jan. 18. 14:00
 2/10 anonim válasza:
100%

Én holnap reggel megyek alkalmassági vizsgálatra. A haverom aki bemutatta a dolgot azt mondta, hogy nem csak a 3500 ft van, hanem minden negyedik(/ötödik?) alkalom után kapsz még 5000 forintot. (Szóval ha elmész ötször, akkor 3500x5+5000 forintot kapsz). Ezt meg is mutatta a könyvecskéjében hogy tényleg így van.


Nekem ez teljesen korrekt összegnek tűnik, mert nem ebből kell megélni, ez csak tényleg kiegészítés, meg én még nem jártam a régi rendszerben (ahol többet lehetett kapni ahogy te mondod), szóval nem érzem a hiányt. Én is egyetemista vagyok.


Amúgy milyen gyakran lehet adni? Csak az évi 45-öt láttam.

Ja és én is kerestem volna a témában, mert azt hittem már tucatnyi olyan kérdés van feltéve ezen az oldalon hogy "Mennyit lehet vele keresni?" és hasonlók. De lóf asz sincs kb :D

2017. jan. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utolsó! Már nem adhatnak bónusz, törvényi szabályozás van rá, hogy alkalmanként max 3500 ft költségtérítés adható.


És de, rossz helyen tetted fel a kérdésedet, mert én 32 éves családanyaként adok/adtam rendszeresen, és ahova jártam, jó, ha a fele egyetemista volt. Sok velem egykorú, de meglepően sok idősebb is járt.


Én azóta nem is voltam, mióta lecsökkentették. Egyszerűen nem éri meg a 3 órás művelet, igen, nálunk olyan nagyon sokan jártak, hogy ennyi idő volt egy plazmaadás a várakozással együtt.

6000-ért bőven megérte, és nálunk minden 10. alkalom után járt 10 ezer forint.


Én ott kérdeztem egy nővérkét, hogy szerinte mi lesz, és azt válaszolta, hogy eleinte tuti megcsappan a létszám, de aztán visszatér minden a régi kerékvágásba, mert az akciók előtt csak 3000 ft-ot adtak, és jártak sokan.

2017. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Tegnap volt nálam az albérlet tulajdonosa ahol lakom, akinek mellékesen a kicsi lányát korrepetálom matekból. Mutatta a saját kártyácskáját, amin ott van hogy alkalmanként 3500, plusz 5 alkalmanként még egy ötezres. Legközelebb lefényképezem neked telefonnal amikor jönnek jövő héten és felrakom ide (nevet kitakarva).


Ma reggel voltam a szűrővizsgálaton és 3-ból 2 ember középkorú, idős volt. Egy ragyás arcú bácsi is nagyon megmaradt a fejemben, tehát ebben igazad van. De hidd el, hogy rengeteg egyetemistának ez rohadt jó plusz pénz.


Nekem pl most vizsgaidőszak van és kb semmi dolgom egész decemberben-januárban, csak hogy a heti 1-2 vizsgámra tanuljak és azok meglegyenek. Úgyhogy ilyenkor ez rohadt jó pénzt jelent.


Nekem nincs munka és még szorgalmi időszakban is csak négy napot kell járnom suliba maximum, úgyhogy ha havi 4-5-ször megyek az már nagyon jó pénz (14-17 ezer forint), mert alapból eddig is csak kb 60-70 ezer forintból éltem plazmázás nélkül is

2017. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ha van valami új infóm, azt megírom
2017. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért láthattad még a régi árakat, mert ez nagyon friss törvény, idén január 12-én lépett hatályba.
2017. jan. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
na holnap megyek koradélután, ígérem, megírom, hogy mit mondanak, mi lesz a folytatása :D Valami tippjük csak van :D
2017. jan. 25. 18:09
 8/10 anonim válasza:
Én ma voltam először, megkaptam a 3500-at, kávét, szendvicset, italt, mindent. Bő egy óra alatt kész is voltam. Akinek ez nem ér meg ennyit, vagy csak a pénzért megy, az jobb is ha kimarad, leglább több időpont marad nekem és kényelmesebb a foglalás.
2017. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eddig 4000 forint volt de tudom hogy zsidónak hangzok de a 3500 olyan sokkal kevesebbnek érződik, nem tudom miért, lehet csak a megszokás miatt.

Amúgy nem értem ez mire volt jó, államatyáink mit gondoltak? "hé, itt ez a szolgáltatás amivel életmentő gyógyszereket készítünk és ráadásul magáncég csinálja szóval nem az állami pénzből megy. Tudjátok mit? Túl sokat kapnak a donorok, szabjuk meg mennyit fizethetnek, ez tök jó lesz annak akinek plazmából készült gyógyszer kell, biztos sokan fognak menni" MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT BASSZUS? Fáj ha valaki fizet? A munkabérnek nem akarnak maximumot adni nehogy ezeket a tetves munkásokat túlfizessék és túl sok pénzük legyen?

2017. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az állampártiak cégek igyekszenek tönkretenni a többit "állami támogatással" hogy privatizálhassák ezt is, meg a véradást is szerintem... Az OVSZ meg azt hiszi, hogy emiatt kevesebb lesz a véradó, így ott tesznek a cégek alá / beszélik le róla az embereket, ahol csak tudják. Persze lehet, hogy csak én értem félre a helyzetet, ez csak egy magánvélemény....
2017. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!