Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy készüljek fel az emelt...

Hogy készüljek fel az emelt francia érettségire?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem és érettségiztem, de most a franiciával szeretnék jelentkezni.

Ötös voltam végig és szerintem már nem lennék messze a középfoktól, de elég tanácstalan vagyok. Majd keresek tanárt, ha nagyon szükséges és vele készülök, de főként egymagam szeretném


Miből tanuljak és hogyan?


2017. jan. 18. 13:47
 1/1 anonim válasza:
Kezd az alapoktól. Ez lehet hogy hülyén hangzik, de ha átismétled az alapmondatokat (Je m'apelle, J'ai x ans stb...) akkor könnyebb lesz folytatni. Átismétled az alapigéket minden igeidőben (être, avoir, vouloir, faire stb...) és kezdj el mindatokat írni egy füzetbe ne csak mond magadnak hogy ez könnyű, ezt tudom hanem írd le, és így fejlődik az írásod. És haladj fokozatosan a bonyolultabb dolgok fele amíg el nem érsz oda ahol most tartasz. Ha van valami amit még nem tudsz és nem megy magadtól nem szégyen megérdezni egy francia (magán)tanártól. És ami a legfontosabb hogy folyamatosan tanulj új szavakat hogy bővüljön a szókincsed. Remélem tudtam segíteni. :)
2017. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!