Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségire hogyan tudok 5....

Érettségire hogyan tudok 5. tárgyként olyan nyelvből vizsgázni, amit iskolában nem tanulok? (több lent)

Figyelt kérdés

Francia kéttannyelvű osztályba járok.

Ugye nyilván érettségizek magyarból, franciából, meg töriből franciául és matekból is franciául (és akkor ugye így megvan a két célnyelven választott tárgy).


Úgy gondoltam, 5. tárgyként felvenném az olaszt, viszont azt csak otthon, autodidakta módon tanulom/tanulnám.


Szerintem lenne bennem elég akaraterő, hogy 2020-ig (amikor is érettségizek) felfejlődjek egy középfokú szintre, viszont ma mikor erről beszéltem nővéremmel, mondta, hogyha olyan nyelvből akarok érettségizni, amit nem tanulok suliban, akkor minden év végén különbözetit kell letennem.

Ez igaz?

És hogy folyik egy ilyen vizsga, mit kérdeznek? Szóbeli és írásbeli is van?

És ha a suliban nem is tanítanak olaszt, akor hova kéne mennem különbözetizni?


Köszönöm előre is a segítséget (esetleg ha volt valaki hasonló helyzetben, szívesen várom a tapasztalatait :))!



2016. nov. 30. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elvileg akkor érettségizhetsz egy tárgyból, ha minimum két évig tanultad, ergo van év végi jegyed. Ha nincsen, akkor bizony le kell osztályozóvizsgáznod az adott évek tananyagából.


Azt nem tudom, hogy nyelvekből így van-e, de természettudományos tárgyakból igen.


Be kell menni a regionális oktatási központba, és ott mindenben segítenek.

2016. nov. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Emelet érettségit is csak az arra kijelölt iskolákban tehetsz, hiába tanulsz mondjuk törit a saját iskoládban, ha a sulid nincs kijelölve emelt szintű érettségi tartásra, nem ott fogsz emeltezni belőle.
2016. nov. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezer éve nincs ilyen szabály, hogy két évig kell tanulni egy tárgyat. Annyi évig kell tanulni, amennyi az adott iskola tantervében elő van írva. Ha nem tanítanak olaszt, akkor másik iskolában kell vendégtanulóként osztályozóvizsgát tenni annyi év anyagából, ehhez pedig az igazgatóhoz vagy helyetteséhez kell fordulni.
2016. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szóval nem különbözetit, hanem osztályozóvizsgát kell tenni, és nem feltétlenül minden évben egyenként, csak minden év anyagából. (Előző voltam)
2016. dec. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)


Ha tényleg így van, akkor ennek külön örülök, hogy nem muszáj minden évben vizsgázni, le lehet tudni egyszer is.. de.. ez tuti? :D Jó lenne :)

2016. dec. 1. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk úgy volt, hogy gimi másodikban csatlakoztam az osztályhoz, előtte másik iskolába jártam. A lényeg, hogy az osztály németet tanult, viszont én mindig félévkor és év végén vizsgáztam portugál nyelvből, ami amugy anyanyelvem. Első félévben volt egy kis gond, mivel én brazíl portugált beszéltem, a tanárnő meg nem.
2016. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem :)


De mondjuk, ha nem vizsgáztál volna minden évben, hanem egyszer, érettségi előtt leraktál volna egy osztályozót, akkor mehettél volna érettségizni?


Egyébként de jó neked, a portugál nálam top 3 legszebb nyelvben van :D

2016. dec. 1. 18:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy nem mehettem volna
2016. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Olyan nincsen, hogy csak az érettségi előtt teszel vizsgát, MINDEN TANÉV VÉGÉN kell, benne van a nevében: OSZTÁLYOZÓ vizsga. Ha önállóan tanulsz valamit, akkor ezzel bizonyítod, hogy a szükséges, adott tanévre vonatkozó tananyagot megtanultam, és év végi jegyet szereztél belőle.
2016. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ááá.. végülis logikus :D köszi :)


Az zavart meg, hogy egyik osztálytársam osztályozózott angolból, mivel anyanyelve és nem akart bejárni angolórákra. És ugye mondta, hogy egyik évben sem akar majd bejárni, csak ugye én azt hittem, h ezzel az év eleji osztályozójával az egész következő 4 évet letuddta, de akkor gondolom jövőre meg aztán is mennie kell.

2016. dec. 1. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!