Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az 50-es-60-as években,...

Az 50-es-60-as években, amikor már nem piros pontot-fekete pontot használtak alsóban, mi volt a piros pont helyett?

Figyelt kérdés

A fekete pont helyett boszorkány volt, de mi volt a piros pont helyett.

Meddig, csak elsőben, vagy tovább is?



2017. jan. 19. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Tanár függő, ez nem szabvány tudod? Csak a legprimitívebb rendszer így a lusta tanárok ezt hazsnálják jutalmazásul és szankcióként..
2017. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy kép Rákosi vagy Kádár elvtársról.
2017. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Fekete pont helyett boszorkány


Piros pont helyett pedig vörös csillag, nyilvánvaló

2017. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, nálunk a 90-es években is így volt. 1-2. osztályban boszorkány/micimackó, utána fekete/kék/zöld/piros pont.
2017. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kösz.


Szóval ez a tanártól függött. Pedig azt hittem, hogy akkoriban biztos egyformán volt mindenkinek.


Azt nem hiszem, hogy tényleg piros csillag lehetett, mert az nem volt a minták között.

2017. jan. 19. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Látom Kérdező, nincs iróniaérzéked.
2017. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
A kilencvenes években voltam alsós, nálunk volt piros és fekete pont, és extra jutalmul még nyuszis pecsétet is lehetett kapni. Boszorkányos verzióról sosem hallottam. Szerintem még a második osztályban is kaptunk pontokat, de nem vagyok biztos benne.
2017. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Igen régen, a múlt század ötvenes éveiben voltam alsó tagozatos. Ha még jól emlékszem, igaz nem vettem még be a mai Cavington adagomat, de nálunk osztályoztak, 1-es és 5-ös között. A piros és fekete pontokat nem ismertük. Szerintem azok jóval később, a fiaim iskola évei alatt, 70-es, 80-as évek, váltak gyakorlattá. Szerintem tehát a kérdező által említett 50-es, 60-as években nem már, hanem még nem volt gyakorlat a piros-fekete pont.
2017. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kösz!

Szóval, akkor inkább a 70-es évektől volt.

2017. jan. 20. 15:06
 10/11 anonim ***** válasza:

A pecsét csak extra volt, nem szabvány. Nálunk a legjobb kapta a nyuszis, Pumuklis pecsétet, utána jött a piros csillag (nem ötágú!), utána piros pont. Ezek voltak a jók. Napköziben, ha valaki ügyes volt, csak zöld pontot kaphatott.

A rosszaknak fekete vagy kék pont, a nagyon rossz nagy fekete vagy kék pontot, a legrosszabb fekete csillagot kapott, de az ritka volt, olyan, mint felsőben az egyes alá.

Másodikban már csak órai munkára járt piros és fekete/kék pont, minden másra jegyeket kaptunk.

2017. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!