Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egy duális képzés?

Hogy néz ki egy duális képzés?

Figyelt kérdés
1 hét suli,1 hét gyakorlat?Nehezebb így elvégezni?Vagy a gyakorlati helyen jobban megérti az ember,mint ha suliba tanulná?

2017. jan. 19. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy szorgalmi időszakban bejársz mint egy átlagos diák, majd vizsgaidőszakban (+ nyáriszünetben is) mész a vállalathoz dolgozni.

Igazából nagyon gyerekcipőben van még az egész, nem lehet róla semmit mondani, mert tőlünk akik duálison vannak kb raktároznak,táblázatotkezelnek ilyensmi.Nyílván nem rakják be az elsőéves egyetemistát laborba, hogy na ezt meg ezt kell csinálni.

2017. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Évente 22 hetet kell dolgozzál a cégnél, van 4 hét fizetett szabid. Havonta legalább 82875 Ft-ot kell kapjál nettóban. 12 hónapon keresztül évente. Szakmai gyakorlatot szerzel mire diplomát kapsz. Előnyben leszel a pályakezdőkkel szemben.
2017. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És gondolom nem vesznek fel mindenkit céghez,akinjelentkezik?
2017. jan. 20. 22:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen. Felvételizni kell a cégekhez is. Ezért több céghez is add be a jelentkezésedet a duális képzésre, amelyik cégek kapcsolatban vannak az adott egyetem adott szakjával. Ezért akár több egyetemre is jelentkezhetsz és így több duális képzésben részt vevő céghez.

Ha van egy jó bizid (év végiek), meg nyelvvizsgád, esetleg két tannyelvűbe jársz, akkor jó esélyed van, hogy felvesz a cég. A cégek a felvételi a személyiséget nézik, személyiség tesztek, prezentációk, önmagad bemutatása, miért te vagy a legalkalmasabb jelölt nekik, miért erre az egyetemre mész és miért hozzájuk. Ilyen kérdések szoktak lenni, meg van ahol nyelvi tesztek. Bonyolult matek feladatokat, vagy a középiskolai tanulmányaidból általában nem kérdeznek semmit, tehát nem érettségiztetnek le. Képességek, készségeket nézik. Ha esetleg több céghez felvennének, akkor tudsz válogatni melyiket fogadod el. A cégeknek július 12-edike előtt meg kell mondják, hogy fel vesznek-e, ha az egyetem is felvesz. Ennek megfelelően tudsz a jelentkezési sorrendeden módosítani, ha kell. Neked kell mindent intézni, felkutatni a cégeket az egyetemi honlapok alapján és jelentkezni hozzájuk. Igazából az egyetem nem tudja, hogy ki jelentkezik a cégekhez duálisban, mert a felvételin nem kell bejelölni a duálisra semmit. Ha felvesz a cég, meg az egyetem, akkor csak beiratkozáskor kell mondanod, hogy te duálisos vagy és ennél a cégnél fogsz dolgozni.

2017. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!