Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME, SZIE vagy Debrecen?

BME, SZIE vagy Debrecen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van még időm a felvételiig, építőmérnöknek készülök, viszont nagy dilemmában vagyok, hogy hová menjek. Egy közepesnek mondható gimibe járok, matek-fizika faktos vagyok, mindkettő gond nélkül megy, fizikából szeretnék emelt érettségit tenni, de matekból is rendesen megtanuljuk a deriválást, integrálást, egyebeket.

Viszont akkora sztár azért nem vagyok, a matek OKTV-n pl. tuti elhasalnék már az iskolai fordulón. Ezért is kétséges számomra, hogy bírnám-e a BME-t. Meg nekem alapból annyira antipatikus az egész dolog, hogy a tanszékek szándékosan kitolnak a hallgatókkal, plusz ott egyetem mellett lehetetlenség gyakornoki állást vállalni, hogy egy kis tapasztalatot magára szedjen az ember. Tehát ha el is végezném pár félév csúszással, ott állnék egy átlag diplomával, nulla tapasztalattal. Nem vagyok benne biztos, hogy erre megérné rááldozni a "legszebb éveimet" úgymond, és mellette nem aludni, magánéletről teljesen lemondani, esetlegesen még a szakmától is megundorodni.

A SZIE-nek a duális képzését céloznám meg mindenképpen, mert úgy gondolom, hogy ez egy átfogóbb, gyakorlatiasabb tudást adna, és ha nem is ott dolgoznék később, ahol gyakornokoskodtam, akkor is évek tapasztalata lenne mögöttem már pályakezdőként. Ez biztosan nem hátrány sehol. :) Nem is beszélve arról, hogy pénzt kapnék érte, a szüleimet se terhelném annyira anyagilag, ami nekem egy másik nagy piros pont a SZIE részére. Ez az egyetem egyébként a legszimpatikusabb nekem a három közül, eddig szinte csak jókat olvastam róla.

Debrecen főleg a közelsége miatt merült fel, az út kevesebb, mint egy óra vonattal. Nagyjából ismerem is a várost, míg Budapestet szinte abszolút nem. Ide nagyon kényelmesen, és nem utolsósorban költséghatékonyan be tudnék járni, és ha a koli nem is jön össze, a mi városunkból rengetegen tanulnak Debrecenben, találnék lakótársat albérletbe. A képzésről elég rosszakat olvastam, de ott végzettek mesélték, hogy helyi cégeknél akár szorgalmi időszakban is lehet gyakornokoskodni, ami megint csak tapasztalatot ad, tehát óriási plusz.


Akinek van tapasztalata valamelyikkel kapcsolatban, annak válaszát nagyon várom! :) Kérlek titeket, hogy minél részletesebben meséljetek a tanárokról, az órákról, az egyetemi életről, a társaságról, a plusz lehetőségekről (pl. TDK, külföldi ösztöndíjak), a megélhetési költségekről, a környék közbiztonságáról. Válaszaitokat köszönöm.



2016. júl. 12. 16:37
 1/7 anonim válasza:
78%
Az az igazság, hogy akinek BME-s diplomája van, világéletében előnyt fog élvezni veled szemben a munkaadóknál és kapcsolatok szempontjából is, és ezen csak rengeteg nívós referenciamunka fog segíteni.
2016. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, a legtöbbünk elhasalna az OKTV iskolai fordulóján! Én BME-s vagyok, a többit nem ismerem, de azt mondják a többin is szívatnak. Szóval, ha azt nézed, hogy mennyivel ismertebb, akkor emiatt lehet, hogy megérné neked. Persze az se baj, ha közel van az egyetem hazulról! Én Bp-i vagyok, meg se fordult a fejemben, hogy másik városba menjek.
2016. júl. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

A BME ma Magyarországon a legjobb ezen a területen, másodikként a SZIE-t javasolnám, harmadikként bármi mást.


A duális képzést viszont nem javaslom, az egy szívás és semmi érdemi haszna. Inkább a rendes egyetemi képzési formát válaszd! Tanulni leghatékonyabban az egyetemen lehet, a szakmai kapcsolatok kiépítésének is az a legjobb módja, ha inkább a szakdolgozat-készítés során működsz együtt külső partnerekkel is konzulensként egy jó belső témavezető mellett, esetleg kutatási projektekbe bekapcsolódva.

2016. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nektek BME mellett mennyi szabadidőtök, magánéletetek van? Már persze ha az ember egy jó átlagot akar hozni, nem csak kettest.

Koliba tanulmányi alapon hogy lehet bekerülni/bennmaradni? Mert szoc. alapon szerintem nekem nem sikerülne, ahhoz nincsen elég pontom.


Debrecent már nagyjából kizártam magamban, azt inkább az ősök szeretnék a közelsége miatt.

Esetleg ha van valaki a SZIE-ről és lenne olyan cukor, hogy válaszolna, megköszönném. :)

2016. júl. 13. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Azért nem igaz, hogy bme-s diplomás mindig előnyt élvez. Pl a baján végzett vízépítők messze nagyobb előnybe vannak mint a bme-sek.
2016. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia! Én SZIE-s vagyok most másodéves. Sokat gondolkodtam én is a két intézmény között (BME és SZIE). Nem mintha a többi nem lenne szimpatikus, hanem ez a kettő van relatíve közel bejárás szempontjából.


A SZIE egy fokkal, ahogy te fogalmaztál emberbarátabb. Ez nem azt jelenti hogy kevesebbet kérnek számon meg könnyebbek a zh-k hanem a tanáraink próbálnak egy gyakorlati szemléletet kialakítani bennünk. Egytől egyig olyan emberek akik nagy tapasztalattal rendelkeznek.


Csak egy példa: Mecha II.(Szilárdságtan) -ból nem úgy néz ki egy zh, hogy írja le a hajlított gerenda differenciálegyenletének peremfeltételeit hanem

eléd raknak egy fakapcsolatot és ellenőrizned kell, hogy megfelel-e.


Egy másik dolog, hogy tök családias a légkör nálunk. Így a harmadik félévre már kb ismerjük a tanári kart és ők is minket.


A BME-ről keveset tudok nyilatkozni, de a legjobb intézmények között van. Ott szerintem elméletközpontúbb az oktatás. Ez nem feltétlen rossz, ízlés kérdése.


Ha érdekel a mélyebb tudományos háttér, meg hogy mi miért van akkor úgy is utánanézel majd neten. Előadáson és gyakorlaton elég kevés az idő ilyenekre, sok dolgot otthon fogsz megérteni.


Összefoglalva én nyugodt szívvel ajánlom neked a SZIE-t :)

2017. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én BME villanyon vagyok (3. félév). Szabadidőm ebben a félévben rengeteg volt, m(ert nem nagyon jártam be). A vizsgákkal már készen vagyok, most is tele (3 hét) szabadidővel. Eddig mintatanterv szerint haladok. Igazából az a fontos, hogy mutass érdeklődést a tantárgyak iránt, és ne úgy állj hozzá, hogy úgy se fog sikerülni/ezt meg mért kell tanulnom?, stb. Nem vagyok az a kimagasló tanuló, tény (3,86), de igyekszem érdeklődni a dolgok iránt. Meg kell tanulni tanulni! Mire hogy érdemes; előző évek zh-i nagyon hasznosak!, ki lehet ismerni egy, két tanárt. A hétvégék persze tanulással telnek, de ahogy írtam, azért volt szabadidőm bőven.
2017. jan. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!