Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passzív félév vagy kiiratkozás?

Passzív félév vagy kiiratkozás?

Figyelt kérdés

Lehetséges az, hogy beiratkozok második félévre és passziváltatom magam és ha esetleg ősszel ki kéne iratkoznom ne kelljen visszafizetni féléveket?


Szabályzatokban nem találtam konkrét dolgot se ellene se mellette (Nyíregyi Egyetem). Indexben most csak két elismert tárgyam van mert végül nem tudtam bejárni.


2017. jan. 20. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha passziváltatsz, nem fogynak a féléveid.
2017. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akkor passziváltass a második félévre. Ha abejelentkezel második félévre, akkor nem vagy passzívon, akkor vagy passzívon, ha nem jelentkezel be (nem iratkozol be) a második félévre. Lényeg, hagy a Neptunban ne legyen aktív a státuszod a második félévre. Aztán ha ősszel folytatni akarod, illetve előről kezdeni, akkor bejelentkezel az őszi félévre és aktív lesz a státuszod és felveszed a tárgyaidat, ha meg nem jelentkezel be passzívon maradsz. Aztán ha a 3. félévben is passzívon vagy akkor elbocsátanak az egyetemről, ki se kell iratkozzál, mert kiírnak, aminek semmi következménye nincs a visszafizetésre. Ha csak egy féléved volt és nem kezdtél meg egy másikat ahol most vagy, akkor nem kell visszafizess semmit, akárhány passzívod is lesz ezután.
2017. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!