Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves felvételizők! Van esélyem?

Kedves felvételizők! Van esélyem?

Figyelt kérdés

Tegnap írtuk meg az újdonsült központi felvételit. Azt hiszem nem kell mondanom, hogy erre készültem már évek óta. Nagyon sokat gyúrtam rá, mivel van egy álom iskolám, ahova be szeretnék kerülni. 8. osztályos vagyok, egy vidéki általános iskolából szerettem volna Pestre, a Fazekasba bejutni. Minden álmom ez volt, semmit sem akartam ennél jobban. A magyarok szerintem jól sikerült, a matekot úgy elszúrtam, mint annak a rendje. Alapvetően jó vagyok Matekból, a próba felvételi lapjaim 45-49 pontosak lettek. Ott viszont teljesen leblokkoltam. Olyan alapvető dolgokat elrontottam... Nagyon haragszom magamra, tegnap óta folyton marcangolom magamat. Nem tudom, hogy van-e esélyem, de én már más erővel temetem a dolgot.... Egyébként a természettudományi tagozatra szerettem volna járni. Nagyon remélem, hogy sikerült összehoznom legalább 35 pontot a matekban. Őszintén nem tudom mi történt velem. A Fazekasban írtam a felvételit, és ott volt egy fiú (aki nem mellesleg a Fazekas általános iskolájába jár) aki azt mondta, hogy örül ha lesz a matekban 15 pontja. Azért is haragszom magamra, mert nem volt nehéz. Úgy akartam kijönni a teremből, hogy "na, ezt megcsináltam. Teljesítettem azt, amit elvártam magamtól". Ehelyett úgy jöttem ki, hogy "Elcsesztem." Nagyon nem így szerettem volna megírni. Vissza szeretném tekerni az időt, hogy jobban sikerüljön. Mindenki csalódott bennem, de mégis én csalódtam a legnagyobbat saját magamban.

Egyébként kitűnő tanuló vagyok, a 7. évvégi bizonyítványom és a 8. félévi bizonyítványom is kitűnő lett. Nem tudom, hogy így van-e arra esély, hogy behívnak szóbelizni. Nagyon aggódom és haragszom magamra.

Van esélyem szerintetek?



2017. jan. 22. 13:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Elnézést, javítom:

A magyarom* szerintem jól sikerült.

Én már nagy* erővel temetem a dolgot.

2017. jan. 22. 13:06
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! :) Még lehet, hogy nem lesz olyan rossz a vége, és akkor se dől össze a világ, ha nem a Fazekasba, de egy másik színvonalas gimibe kerülsz. Nagyon sok szuper iskola van Budapesten, és szerintem még a Fazekast se kell temetned. :) Akármi történik, hidd el, később nagyon örülni fogsz, hogy már túlvagy az első vizsgaszituációdon, és levontad a megfelelő következtetéseket. Azok alapján, amiket leírtál magadról, szerintem semmi okod a szégyenre és az önmarcangolásra. A morálod, képességeid, eltökéltséged alapján nagyon sikeres jövőt jósolok neked, és akármi is lesz, csak így tovább. :)
2017. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!:) Már kezdek lemondani a Fazekasról, mivel nagyon kevés reményt látok arra, hogy sikerüljön. De bízom abban, hogy valamiféle csoda történik... Köszönöm a kedves szavaidat, ezek mindig jólesnek.:)
2017. jan. 22. 13:42
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Úgy látszik, egy cipőben járunk. Én is vidéki vagyok, csak én egy debreceni sulit néztem ki magamnak már évekkel ezelőtt. Én is rettenetesen elrontottam a matekot, alapvető dolgokat hibáztam, a ugyanúgy érzek, mint te. Csalódott vagyok és nagyon dühös, hiszen viszonylag nem volt nehéz a feladatsor, csak leblokkoltam. Bár szerintem a matek 35 pontod nem is rossz. Legalábbis az én 20 pontomhoz képest. Szóval fel a fejjel, nem te rontottad el egyedül. Szerintem még ne mondj le a Fazekasról, hiszem jók a vitt pontjaid és a szóbelivel még szépen felhúzhatod magad. Ha csak a matekot rontottad el egy picikét, nincsen semmi baj. Ebből még bármi kisülhet! :)
2017. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Nyugi, eredményeid és a képességeid alapján nincs okod az önmarcangolásra. Milyen iskolákat jelöltél még? Fantasztikus jövő várhat rá ha így folytatod, és ha a Fazekasba nem is de egy másik színvonalas gimibe bekerülsz. Egyébként nyugi, én is otthon 40-42 pontokat írtam otthon, és most pedig szintén én is a legalapvetőbb dolgokat hibáztam el, örülök hogyha 10 pont összejön. A neten is írják hogy a matek 7 éve nem volt ilyen nehéz. Sok sikert, írd meg majd felvettek-e!
2017. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szia! Örülök, hogy rátaláltam egy sorstársra!:) Csak azért aggódom, hogy mi van akkor ha nem csak kicsit rontottam el a matekot. Annyira hihetetlen számomra ez az egész. Hogy elrontottam....
2017. jan. 22. 14:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindenkivel megtörténik!! Hidd el, hogy csak tanulni fogsz belőle. :)
2017. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! Igen én is ettől félek.. Másfél éve készültem rá. Remélem, hogy egyáltalán felvesznek valahova.. Remélem neked sikerül. :) Előző voltam.
2017. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Mármint nem az előző, a 85 százalékos. :)
2017. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is voltam ilyen helyzetben. Nekem az, hogy beláttam, hogy nekem rosszul sikerült, és talán mégsem nekem való a hely, hanem inkább azoknak, akik jobban teljesítettek, segített feldolgozni a tényt, hogy nem vettek fel. Egy gyengébb gimibe kerültem, ahol viszont én voltam a(z) (egyik) legjobb. De a szorgalmam, kitartásom, tudásvágyam nem hagyott alább! Sőt! Tanultam, ami érdekelt. Aztán jött az érettségi, ahol szintén elszúrtam a matekot/fizikát, (de nem annyira mint annak idejèn a felvételit, de én is el voltam keseredve, hogy ez igazságtalan...). De fura mód azok, amikre nem készültem azok mind módfelett jól sikerültek (töri, magyar, szóbelik!). Fel is vettek az egyetemre, ahol találkoztam olyanokkal, akiket annak idején felvettek abba a gimibe, amibe engem nem. És boldogsággal töltött el, hogy tulajdonképpen ő(k) most ugyanott vannak. És nem, nem teljesítenek jobban, sőt! Engem a sikertelenség miatt hajtott a tudásvágy, jobb akartam lenni. Őket nem volt mi ösztönözze, (van aki már az első félévben megbukott).

PS.: Vannak a fazekasból is de ők sem a legjobbak, persze ez még önmagában sokat nem jelent, ne add fel, akkor se ha nem kerülsz be!

2017. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!