Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE...

Mi a véleményetek az ELTE nemzetközi tanulmányok szakjáról?

Figyelt kérdés

Es milyen a TÁTK? Milyenek a tanárok? Sok az anyag? Milyen a közösség,barátságosak? Vannak bulik és milyenek?

Oda adtam be a jelentkezésem

18L


2017. jan. 22. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, én oda járok immáron lassan 3. éve. Ha újból kezdeném, biztos, hogy nem jönnék ide (bocsi, hogy ezt így most ebben az időszakban, de azzal nem segítenék szerintem, hogyha vattacukros felhőkbe ringatlak, aztán meg rájössz magadtól az igazságra, és még nagyobbat csalódsz). A szak elég semmitmondó, tehát semmi különleges tudást nem ad, max. egy összképet a világ működéséről, de olyan szinten, amit ha megadok neked egy cirka 50-es könyvlistát, akkor te otthon, a szobádban ugyanígy elsajátíthatod. Sok a felesleges tárgy, mindenből akarnak adni egy keveset, és emellett sok az olyan tárgy, amiből úgyis átmennél, hogy semmit nem készülsz. Ennek maximum az első félévig örül az ember, utána eléggé demotiváló. Nehéznek semmiképpen nem mondanám, max. azt, hogy vannak benne nehézségek (pl. a két nyelvvizsga + szakmai nyelvvizsga, mert sokan úgy jönnek ide, hogy van valami B2-es angol nyelvvizsgájuk, és azt hiszik, hogy ők beszélnek angolul, aztán amikor második héten fel van adva az angol szakszöveg a geopolitikáról, akkor meg csak pislognak nagyokat, és ki vannak akadva, hogy ők ezt nem értik, és miért nem magyarul van - btw, sok az idióta, apuci-anyuci által pénzel "csakhaddmenjekegyetemre" fajta diák). Komoly közösségi élet itt csak akkor van, ha teszel érte, mert pl. az első évet simán végig lehet úgy csinálni, hogy csak 150+ fős előadásaid vannak, ahol ugye kb. senkit nem ismersz (max. ha mész gólyatáborba), de ezenfelül senki nem harapja le a fejedet, ha segítséget kérsz, szóval nevezhetőek vagyunk "barátságosnak".

A tanárok átlagosak, komoly kapcsolatod egyikkel sem lesz, leadják az anyagot, és max. emellé megtudhatod a nevüket, szóval teljesen mindegy kb.

Alapvetően ennyi a véleményem :). Azt tudom tanácsolni, hogy már most az elején gyúrj rá, hogy meglegyen az elégséges számú nyelvvizsgád, mert elég nagy szívás azokkal foglalkozni később.

2017. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huh hát köszi,mástól sem hallottam jobbakat sajnos:D

Így most már reménykedek,hpgy ne erre a szakra kerüljek be,lehet megcserélem a sorrendet,mert 2.helyre egy más szakot írtam be,amiről jó véleményeket hallottam:D

2017. jan. 23. 12:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia :)


Én tavaly végeztem az ELTE NT-n. Sok tárgy van. Sokat kell tanulnod, ha kiszeretnél tűnni a tömegből. Nekem nagyon tetszett, bár volt 1-2 eléggé lé tárgy is. 4,8 volt az átlagom, az államisoknak pedig 3-4 (több esetben is). Átsorolásra nincs esély... önköltséges kategóriában hagytak.. és történt még egy s más érdekes dolog.


A nyelveken van a hangsúly. Én is most csak azokkal foglalkozok.

2017. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!