Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lovassysok! Angol vagy matek...

Lovassysok! Angol vagy matek tagozat? Társaság szempontjából melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Holnapig kell leadni a papírokat, de ha fontos lehet módosítani. Az érdekelne, milyen a társaság általában a két osztályban
2017. jan. 22. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Osztályonként változó. Mivel még azt se tudni kik kerülnek egy osztályba nem lehet előre tudni melyik osztályközössége lesz a legjobb, a felsőbb évesekre meg nem lehet alapozni, mert az is nagyon változó. Ne ez alapján dönts, mert ezt előre nem lehet megjósolni. Azt tett előrébb amelyikre tagozatra szívesebben mennél.
2017. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez elég hibásra sikerült :)

* Azt tedd előrébb amelyik tagozatra szívesebbeb mennél.

2017. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg változó, emberektől függ. Ahogy a fentebbi is írta, inkább az alapján dönts, hogy melyik érdekel téged jobban. Amúgy általában matekon több a fiú, mint a lány, angolos osztályokban meg a lányok szoktak többségben lenni.

Ha úgy vagy vele, hogy a matek irányába nem vagy annyira elkötelezett, akkor nyugodtan válaszd az angolt. Utolsó két évben úgy is lehet felvenni matek fakultációt, ami ugyan nem egészen olyan, mintha matek tagozatra járnál, de emelt matek érettségire felkészít. Meg most már az első év az nyelvi előkészítő, tehát matek tagozaton is lennének rendesen angol óráid. Annyi, hogy utána angol tagozaton több angol órád lenne (régen ez sem volt így).

2017. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindkettő tantárgyat ugyanannyira szeretem, úgy látszik esélyem is van bekerülni, azért kérdeztem mert vannak sulik, ahol eléggé látni lehet a két osztálybeli különbségeket. Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 27. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Az angolosok inkább a gazdag sznobok, amolyan kiközösítő fajták. 5 évig voltam együtt matekon velük, sosem vették figyelembe, hogy a németeseknek vizsgáik vannak, volt amikor 3 hónapnyi matek anyagból akartak vizsga napjára berakni TZ-t, és utána a németesek voltak a f**zkalapok, hogy ellenkeztek. Az angol ugye együtt volt az AJTP-vel, ami most már megszűnt, de volt olyan is, hogy ők nyerték a csipetkét és az AJTP-t kizárták a szervezésből, és az osztályfőnökök is alig tudták rávenni őket, hogy engedjenek. És ez nem csak az én évfolyamomon volt így, mert volt ,,szerencsém" más angolosokhoz is. Gondolom vannak itt mostani angolosok is, azoknak üzenem, ha nem vagytok ilyenek akkor ezt ne vegyétek magatokra, mert tudom, hogy nem mindenki ilyen. Nem is szeretnék általánosítani sem, mert természetesen vannak kedves, normálisak angolosok is, de túlnyomó részt én ilyen angolosokat ismertem meg az éveim alatt. (Több évfolyamról is)

A mateknál nem sokkal több a fiú, mindig olyan fele-fele arányban vannak, max 3-4 lánnyal kevesebb. A matekosok meg inkább elvont fajták, akik minden szünetben a termükben vannak, tanulnak. Nem a legösszetartóbbak, de sok osztály oszlik többfelé, viszont nagyon kedvesek szerintem, és nem gőgösek egyáltalán.

Ha a helyedben lennék kérdező, én a matekot jelölném meg, mert bár igaz, hogy fel lehet venni a matekot faktként, mégis angolon semmit sem tanítanak emelt óraszámban. A matek legalább ad egy jó alapot.

2017. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!