Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetem, ahol...

Van olyan egyetem, ahol könnyebb bent maradni, mint bekerülni? Ha van, akkor melyik az?

Figyelt kérdés

2017. jan. 22. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem válassz olyan szakot, ami érdekel/amiben jó vagy (és lehetőleg olyat, amire van kereslet).

Egy könnyen elvégezhető egyetemen szerzett diplomával valószínűleg nem sokra mész.

2017. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Jellemzően a nevenincs egyetemek ilyenek. Pl a Wekerle főiskola, ZSKE, EJF, DUE
2017. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Miskolci Egyetem egészségügyi karon is könnyű bent maradni, csak a nagyon nagyon hülyék esnek ki. De mégis mi érdekel téged, mert így nehéz választ adni.
2017. jan. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
10-es vagyok, hamarosan faktot kell választanunk és nincs ötletem, viszont nem tartom magamat túl okosnak, ezért keresek valami olyat, ahol nem megszakadni, mint mondjuk az orvosi első pár évében.
2017. jan. 22. 23:51
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Pont, hogy az orvosi első pár évében kell megszakadni. :D De szerintem olyan faktra menj, ami érdekel, és majd ha kicsit bővebb képed lesz arról, hogy mit szeretnél csinálni, akár tizenkettedikben, akár évekkel később, örülni fogsz, hogy nem az alapján választottál, hogy min "nem kell megszakadni". Véges számú állami féléved van, szóval olyan diplomát szerezz, amit tényleg szeretnél.
2017. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

5# Ezt írta a kérdező is lényegében, hogy nem akar olyan nehéz szakot, mint amilyen az orvosi első pár éve. :D Nem azt írta hogy az könnyű. :D

Amúgy ha nem érzed magad elég jónak egyetemre végezz OKJ-t. De ne ez alapján keress egyetemet, hogy könnyű legyen elvégezni. Esélyes hogy nem fogod szeretni, ha nem is érdekel plusz 3-3,5 évet rászánsz egy használhatatlan diplomára.

2017. jan. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
A Corvinuson például ilyen, a ponthatár nem tükrözi az egyetem szívósságát, nyilván szak függő is, de pl. a gazdmen. ilyen. Bátyám ott végzett és nem tanulta halálra magát és így is egész jó átlaggal végezte el és kereslet is van az onnan kijövő diplomásokra.
2017. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Konkrét egyetemet nem tudok, de szerintem olyan szakoknál fordul elő, ahová annyian jelentkeznek, hogy be sem férnének az épületbe, illetve, amik olyan diplomát adnak, amivel rengeteg végzett évek óta munkát keres, olyan sokan vannak. Ilyenkor az egekbe emelik a ponthatárt, hogy tényleg csak azok menjenek oda, akik teljesen biztosak benne, hogy ezzel akarnak foglalkozni és bármit megtennének a bekerülésért. Aztán a legjobbak bekerülnek, de ők könnyedén el is végzik a szakot.
2017. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Corvinusra a magas pontok miatt nehéz bekerülni, de feltételezhető, ha már elérted a 470 pontot kb, akkor bent is tudsz maradni, vagy annyira okos. De oda sokan úgy kerülnek be a gazdasági szakokra, hogy írnak egy 90%+-os emelt törit, és ugye ott inkább a matek kell majd, törihez kapcsolódó tárgy nem sok lesz, kiderül matekot nem bírják és kihullanak. Élő példa rá az unokatesóm, aki bekerült államira már fogalmam sincs, milyen sok ponttal, és 1. félévet végigküzdötte, most a 3.-nál meg már a kihullás szélén áll.
2017. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 26. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!