Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem jön össze a felvételi...

Ha nem jön össze a felvételi a Felső fokú szakképzés jó alternatíva ilyen esetben?

Figyelt kérdés
OE-re akarok menni Műszaki menedzernek elvileg összejön a felvételi de ha esetleg mégsem és valami rosszul alakul ,mert a sulinkban tavaly volt egy csaj akinek 4,5 volt az átlaga de érettségi 3-as lett mert lesokkolt ott élesben. Szóval ha esetleg valami balul ütne ki akkor szerintetek Oe-n a gazdálkodási és menedzsment mint felsőfokú szakképzés azt megéri és utána tovább menni alapszakra ? Valamint ha ezt a képzést választom akkor utána tényleg nem tudok átmenni a a műszaki menedzer szakra csak ezen tudok tovább tanulni ?

2017. jan. 23. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Átmehetsz utána is gazdmen Fokszról műmen alapszakra, simán felvételizni kell. Vsak nem fogod tudni az összes kreditet elismertetni gazdmenről.

Ha utána alapszakra mész akkor jó alternatíva, de önmagában nem javaslom. Viszont ha gazdmenen mennél tovább oda 90 kredited meglenne alapszakta már, műmenre meg talán ha a felét tudod beszámítatni, mert más tárgyak vannak a két szakon, csak az alapozók között vannak egyezéses meg szabadon választhatónak tudsz elfogadtatni még párat

2017. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ amúgy , ha meg csinálom ezt a felsőfokú képzést akkor újra felvételi, hogyan működik akkor tényleg újra kell közben érettségizni ? Mert ma voltak nálunk a Kaposvári Egyetemről és ott azt mondták , hogy akkor újra kell érettségizni az alatt a két év alatt, ha tovább akarok menni alapfokra
2017. jan. 27. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell újraérettségizned. Inkább azok szoktak újraérettségizni akik nem érték el egy szak ponthatárát és csak a fokszra tudtak bekerülni. Ők szoktak addig javítani az érettségin vagy nyelvizsgát csinálni hogy utána több pontjuk legyen amikor újra felvételiznek. Kevesen mennek úgy hogy akkor a foksz után mennek dolgozni, ez inkább olyan hogy nem ha nem éri el a 460 pontot az állami gazdmenre akkor megy addig fokszra hogy ne kelljen fizetni és addig javítja amit tud a 2 év alatt.

Én is elkezdtem egy foksz képzést mert eredetileg nem akartam önköltségesre menni és úgy terveztem, hogy akkor elvégzem a fokszos képzést és közben újra csinálom az emelt érettségit, de nem tetszett a szak amit fokszon csináltam se a a foksz úgyhogy simán újrajelentkeztem egy másik alapszakra anélkül, hogy bármiből újraérettségiztem volna.

2017. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi most , hogy mondod eszembe jutott, hogy a Kaposváriak is azt mondták annak kell újra érettségiznie akinek nincsen meg a 280 pontja
2017. jan. 27. 18:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Tényleg és akkor mi történik , ha nem érem el a 280 pontot csak Felső fokúra vesznek fel de utána alapképzésre akarok menni, akkor újra kell érettségiznem ?
2017. febr. 10. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!