Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz fizetni az egyetemért?...

Gáz fizetni az egyetemért? Megéri egyáltalán?

Figyelt kérdés
Matekból és nyelvekből vagyok jó. A felvi a kezdőlapom, teljesen rá vagyok feszülve a témára, és már az évek alatt rengeteg minden akartam lenni, de végső soron, csak a közgáz az, amit szívesen tanulnék. Első helyen a gazdálkodási és menedzsment, utána a pénzügy-számvitel. Utóbbi inkább az elhelyezkedés miatt, mert nagyon száraznak találom. Szóval emeltezek, nyelvvizsgám is van (középfokú csak), 85-95 %os érettségikkel számolva (nyelvet és matekot 90 fölé lőttem be), kitűnő évvégi jegyekkel 439 pontom lenne. Nagyon szomorú vagyok, mert így teljesen hiábavalónak érzem, hogy 13 évig egy pedáns kitűnőkretén voltam, ha most fizetnem kell azért, hogy azt tanulhassam, ami érdekel :D :D :D Egyáltalán megéri?
2017. jan. 23. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy látom úgy számoltad ki a pontjaidat, hogy csak egyből emeltezel. Ahhoz, hogy bejuss államira két emelt kéne vagy még egy nyelvvizsga letétele (felsőfokú vagy másik nyelvből középfokú)
2017. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve még tudom ajánlani a BME 400+ programját, aminek segítségével az önköltség 120.000 Ft/félévre csökkenthető.
2017. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehogy is, jó szak választással a tanulás egy biztosan megtérülő befektetés.
2017. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy-hogyan is számolsz felvételi pontokat.

(2*90)*2 = kapásból 360 pont

Emellé jön a kapásból 100 plusz pont, az emeltek miatt már kapásból 460...

S ez csak 90%-os emeltek, nem 90% fölöttiek.

A nyelv és matek is felvételi tantárgy, szóval járnak az 50 plusz pontok.


Amúgy egy pedáns kitnűkretén fiatalnak, már saját értékrendszerrel kéne rendelkeznie. Átlátnia a világot, és annak működését, minimum olyan szinten, hogy ilyen kérdések megse fogalmazódjanak benne.

Mi az, hogy gáz? S te akarsz közgazdász lenni? XDDD

Egy ilyen kérdésért, egy normális közgazdász előadó simán kiküldene az előadásról.


A hitel egyáltalán nem rossz! Az akkor rossz ha rossz dolgokra használjuk, magyarul elherdáljuk. Hitel nélkül bedőlne az egész gazdaság, és sokszor remek stratégiai lehetőség.

Gáz fizetni a tudásért? Ember.. a pénzről fogsz tanulni! Mégsem értesz semmit a pénzhez, ergo nem érdekel annyira a téma, hogy a miértek mögé nézz.

A világ legjobb befektetése az, ha magadba fektetsz be. Hiszen tudod, hogy minden rajtad múlik, és ha csinálod, akkor az megtérül. Az összes többi piaci befektetés lutri.

Szóval gáz magadba fektetni a pénzed? Nem! Sőt a világ legjobb döntése, főleg ha olyan szakot választasz, ami megtérül.


Amúgy a pedáns kitűnőkretén hozzáállásod már rég rossz. Az egyetemen is lehetsz kitűnő, de elkell szomorítsalak, az olyanok, mint te legtöbbször csak átlagos alkalmazottakká válnak egy multinál. A vezető szerephez több kell, pont az, ami miatt most itt rinyálsz, és abszurd kérdéseket teszel fel.


Ha nyelvből jó vagy, akkor mindenképpen a gazd.men.

Pénzügy és számvitel nem annyira nyelv függő, tényleg száraz, és a matek tudásod elfogod pazarolni. 2 évig van egy középsulis emelt anyag. Semmi más, utána nem kell soha többé.

A számvitel meg csak 4 alapművelet.


A helyedben ha jól menne a matek, és a nyelv is biztosan mérnöki pályában gondolkoznék, vagy infó(programtervező), a közgazdaság is jó, de elfogod pocsékolni a benned rejlő lehetőségeket.

A közgáz 3/4 humán és 1/4 reál, amit idővel mesterrel kitudsz tolni 50-50%-a, és majd jó sok év múlva 25-75%-ra, de soha nem lesz annyira reálos...

2017. jan. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!