Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetemen és Pázmányon...

Óbudai Egyetemen és Pázmányon mérnökinfó BSc-n mennyire vannak laboratóriumi gyakorlatos tárgyak? Szegeden sok ilyen van, előadásos tárgy mellé van labor. Gyak. -os tárgy is belőle. Kérdésem, Óbudain és Pázmányon ez mennyire jellemző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem 18 vagyok már, hanem 27, aztán most döntöttem el, hogy mérnökinformatikát szeretnék tanulni.

Nézem a sulikat, és idáig a Szegedit, Óbudait és Pázmányt tartom legjobbnak ehhez (BME nem jöhet szóba kevés pontjaim miatt).


Néztem a sulik tantervét, és pl. a Szegedinél azt látom, hogy sok tárgyhoz van az előadáshoz rögtön laboratóriumi gyakorlat is (pl. Programozás alapjai, Adatbázisok, Intelligens rendszerek, Mesterséges intelligencia, stb.) - ami szerintem rendkívül jó, mert az elméletet gyakorlatba lehet így ültetni rögtön és talán érthetőbbé válik, amit tanulunk.


Viszont ezzel szemben pl. az Óbudain nem nagyon találtam laboratóriumi gyakorlatot, max. Méréstechnikához talán van, de amúgy nem nagyon láttam ilyet, csak előadásokat főleg...valamit lehet nem néztem jól, de azért ez meglepő, amikor elvileg az Óbudainak nagyon jó híre van.


A Pázmányon viszont elég jó dolgokat láttam, sok kutatási lehetőség, stb. - noha ott sem láttam a tantervben annyi labor gyak. -ot, mint Szegeden...de a Pázmánynak elvileg nincs olyan jó híre, mint az Óbudainak (vagy passz..), így ez kevésbé volt "csalódás"...


Igazából olyanoktól szeretnék véleményt kérni, akik e három iskola valamelyikén mérnökinformatika szakra járnak/jártak, hogy mennyire vannak ténylegesen gyakorlati tárgyak, mármint szó szerint, ami laboratóriumi gyakorlatként van megnevezve, mint "óratípus" ? Mert Szegeden tényleg sok ilyen van, és Óbudaisoktól, Pázmányosoktól érdeklődnék, Nálatok mennyi ilyen van, mennyire van lehetőségetek gyakorlatba is átültetni az elméleti részeket? Esetleg hátrány-e, ha nincs annyi labor. gyak. Óbudain és Pázmányon (bár szerintem nyilván hátrány, hiszen a gyakorlat a legfontosabb, nem? De talán valaki meg tud győzni az ellenkezőjéről?) ?


Köszönöm szépen Mindenkinek.


u.i.: ha csak bunkóskodni akarsz, akkor nem ide akarsz hozzászólást írni! Ne pazarold akkor a drága időd! Köszi!



2017. jan. 24. 12:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!