Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy megy a VIK-en a 2....

Hogy megy a VIK-en a 2. féléves tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
kb egy óra múlva megnyitják az előzetes tárgyfelvételt. Az igaz, hogy csak a saját tankör kurzusait engedi felvenni a neptun vagy csak parasztvakítás?

2017. jan. 24. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A tankör az hülyeség a VIK-en, igazából semmi haszna, csak elveszi az idődet. Nem ezen fog múlni, hogy bekerülsz-e specializációra.

Bármelyik kurzust felveheted, ahova be tudsz jelentkezni. Próbálkozz, ha sikerül, akkor bbármelyiket felveheted, meglepődnék, ha nem sikerülne bármelyiket felvenned. A tankör nem kötelező, így ez alapján nem korlátozhatnak. Nem is érdemes a tankörbe jelentkezni a második félévben, ha az első félévben csúszol bármelyik tárggyal. A tankörivel csak az időd megy,a mit tanulásra tudnál fordítani.

2017. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom én is utálom a tankörömet. Csak küldött az extankörvezetőm egy mailt, hogy letiltják más tankör tárgyait 30.-áig. De semmilyen hivatalos helyen nincs erről semmi.
2017. jan. 24. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Tényleg így van, nem engedik felvenned csak a tankör alapján a kurzusokat. Vedd fel ez alapján, aztán majd le tudod adni később és egy másikat felvenni, mert a fellsőbb évesek se jelentkezhetnek még prog2-re, csak később, így te is később felvehetsz majd más kurzust, ha akarsz.

Mondjuk ennyi erővel minek vesztek fel tantárgyat, mert ennyi erővel automatikusan is felvehetnék nektek, ha úgyis csak odavehetitek fel a kurzust induláskor, amit megszabnak. Ha automatikusan felvennék nektek a kurzusokat legalább mások hamarabb bejuthatnának, kevesebben terhelnék a rendszert.

2017. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy ideig csak a saját tankörödét tudod. Jó volt, mert így legalább olyanokkal voltam együtt akiket ismertem, tudtam digitházinál kérdezni, stb. A mostani (4.) félévben elkapkodták, amiket kinéztem, jó, ha egy embert ismerek majd... Nálunk semmi baj nem volt a tankörrel, hülyeségnek nem nevezném, kár hogy nincs ilyen előzetes meghírdetés, bár most már csak 6-7-en vagyunk (22-ből) mintatanterv szerint (2. félév előtt még kb. 11-en voltunk, és tankörversenyben is top 3), úgyhogy egy részről érthető...
2017. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
A nagyon ritka kivételek egyike vagy, vagy volt a tankör. De ahogy írtad a 4. félévre szétmegy a csapat ezért nem sok értelme van, főleg, ha nem olyan a csapat, hogy segíti egymást, legtöbbször nem ilyen, mert nem minden tankörben vannak zsenik. Lehet, hogy vannak olyan tankörök ahol 435 pont felettiek vannak, lehet máshol meg 375-ösök. Tehát nem ugyanazok a mutatók és az esélyek.
2017. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy azt mondják nem számít a pontszám, ezek közül én vagyok a legkevesebb (445) ponttal. Akik kevesebbet vittek, már mind buktak, csúsznak, és max egy emelt érettségiük van. Tudom, hogy ez nem átlagos.
2017. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!