Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTK romanisztika (olasz)...

ELTE-BTK romanisztika (olasz) vélemény?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem 1-2 véleményt,tapasztalatot mondani az ELTE olasz szakáról?(tanár,tanítási módszer,tantárgyszám,vizsgák stb.) Oda szeretnék jelentkezni, gondolkozom az anglisztika minor felvételével.(Konkrét,normális válaszokat várok, nem ilyeneket például,hogy "büfészak")

#ELTE #BTK #olaszangol
2017. jan. 25. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem jártam oda, de sok rosszat hallottam róla, szóval én a helyedben egy másik egyetemen csinálnám az olasz szakot!

Egyébként a nyelvszakok egyáltalán nem büfé szakok, nem is könnyűek és el is lehet velük helyezkedni.

Én a kétszakos osztatlan tanárképzést ajánlanám neked, amivel sokkal többre mész mint egy olasz Ba-val, még akkor is ha nem akarsz tanár lenni.

A minoron alig tanulsz valamit, meg mesterre is csak az egyikből tudsz majd menni.

Az olasz szakot párosíthatnád egy másik nyelvszakkal (akár az angollal), az úgy elég ütős, akkor is ha egy multihoz akarsz elmenni dolgozni, de akkor is ha tanítanál, fordítanál vagy tolmácsolnál. A (mű)fordításhoz az sem egy rossz opció ha az olasz szakot magyar szakkal párosítod.

2017. jan. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia én itt tanultam ha van kérdésed írj csak privátban! :)
2017. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Remélem végül nem az elte-re jöttél olasz szakra. Borzalmas,szervezetlen, kritikán aluli az egész. Ha még esetleg nem tudnál C1 szinten olaszul,ne várd,hogy itt majd megtanulsz. Egyáltalán nem fordítanak hangsúlyt a nyelv fejlesztésére,sem annak alkalmazásának lehetőségeire. Én nagyon megbántam,hogy ide jöttem.
2019. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!