Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTK Romanisztika olasz...

ELTE-BTK Romanisztika olasz szakirányhoz milyen minort érdemes felvenni?

Figyelt kérdés

Nem most jelentkezek egyetemre de a romanisztika és azon belül maga az olasz nagyon érdekel, mind a nyelv , kúltura stb.

Szerintetek milyen minort érdemes hozzá felvenni? (Köszi nem vagyok kíváncsi arra, hogy "büfészak" , nem elsőként akarom majd megjelölni.)



2016. jún. 2. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még egy nyelvet :) német, angol?
2016. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Magyart, oroszt, latint
2016. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Vagy franciát
2016. jún. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Ha mjuk franciát vagy ezeket veszem fel nem gond hogy nincs semmi nyelvi tudásom?:D
2016. jún. 2. 15:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De igen. Minden infó fent van felvi.hu-n. Romanisztikai minorok közül egyedül a portugál az, ahová nem kell nyelvtudás.


Ilyenek még: skandináv nyelvek, finn, arab, török, az oroszon kívül az összes szláv, kínai, japán, koreai, egyéb keleti nyelvek.

2016. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A minorra értettem. Olaszból már megvan az emelt érettségim :)
2016. jún. 2. 16:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi nem olvastam el figyelmesen. Köszönöm a válaszokat!:)
2016. jún. 2. 16:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy írták, figyelj arra, hogy néhány nyelvszaknak van bemeneti nyelvi követelménye, ami a B2-es szintű nyelvtudás. Ilyen az angol, német, francia, spanyol, talán az orosz is, de ha jól tudom, ott indítanak felzárkóztató nyelvórákat is.

Ezeken kívül azonban mondhatni végtelen lehetőséged van a minorok között választani a BTK-n :)

[link]

A jobb szélső oszlopban láthatod, hogy milyen minorok vannak jelenleg, és ha rákattintasz, le is töltheted a tanegységlistát, hogy belepillants, egy-egy minor milyen tárgyakat foglal magába.


Szerintem azt vedd fel, ami a legjobban érdekel az olasz mellett :) Nekem ez az elméleti nyelvészet volt, viszont nagyon-nagyon szerettem volna megtanulni (vagy legalábbis elkezdeni megtanulni) kínaiul, szóval felvettem a kínai nyelvórákat csak úgy, ami így a szabadon választható kreditjeimet töltötte ki. Szóval ha úgy nézzük, akkor én másfél minort vettem fel, mert nem tudtam dönteni :D (de Honorácior-státuszban felvehetsz költségmentesen két teljesen minort is)

2016. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Még annyit akartam, hogy ha csak az olasz érdekel, de az nagyon, egyáltalán nem is muszáj minort választanod. Felvehetsz olasz szakos specializációt is, ami az alapóráidon túl még több olasz irodalmi, kulturális és nyelvészeti tantárgyat jelent.

(Ezek mind benne vannak az olasz szakos tanegységlistában, amit letölthetsz a fentebb linket címről)

2016. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én franciás vagyok, és portugált akartam felvenni, mert oda nem kell előzetes nyelvismeret. Arra viszont érdeme vigyázni, hogy ezt már első félévben el kell kezdeni! Muszáj, mert különben nem fogsz tudni csúszás nélkül jó minort választani, mert a legtöbb minor 3 éves. Ezeknek a minoroknak komoly követelményei vannak, első félév végén 80%-ot kell elérni, nekem a portugál nem is tetszett emiatt, és finnre váltottam, marhára nem passzol a franciához, de a finnugor tanszéken mindenki egy tündér, azt is minimum négyesre kell teljesíteni, különben kigolyóznak, de nagyon meg lehet szeretni. Én azt ajánlom, hogy első félévben vegyél fel több minoros tantárgyat az első héten, menj be mindre, és ami jobban tetszik, azon maradj, ami nem tetszik, azt az első héten még pénzbüntetés nélkül leadhatod. Ha van még kérdésed az ELTE-ről szólj csak :)
2016. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!