Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-TTK vegyészmérnök kérdések?

DE-TTK vegyészmérnök kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha a DE-TTK-n végzem el a vegyészmérnöki szakot, majd utána a BME-n a mester, a diplomát a HResek/munkáltatók ugyanúgy semmibe veszik és kiröhögnek, vagy van esély vele elhelyezkedni? Tudom, hogy a BME-n jobb a képzés, de oda valószínűleg nem lesz elég a pontom.

A tantervet nézegetve feltűnt, hogy DE-n nincs szakirányválasztás.Ez jó vagy rossz? Mert DE-n pl van vegyipari géptan I-II-II ahogy vegyipari műveletek I-II-III, míg BME-n csak bizonyos szakirányoknál van.


2017. jan. 28. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj oda, én Debreceni Egyetemen tanultam (nem vegyészmérnöki szakon), évente olyan 50-100an végeznek vegyészen, szerintem totál értéktelen diplomát ad. Abban az esetben jó, ha csak a BSc-t végeznéd ott, mert nincs elég pontod máshova. Ekkor viszont tanulj sokat, szerezz jó jegyeket, aztán mesterképzésre már menj a BME-re. Egyik ismerősöm így csinálta, bejött neki.
2017. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És amúgy baj, hogy nincs szakirány...a DE jellegzetessége, hogy mindenből tanulsz kicsit, de semmiben sem mélyedsz el komolyabban, épp ezért nem szeretik a munkáltatók sem, mivel semmihez sem fogsz konkrétan érteni, csak egy általános tudásod lesz a szakmában.
2017. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugye indul már duális képzésben is, akkor nem lehet annyira hűdenagyon rossz, hiszen az adott cégek se foglalkoztatnának olyan embereket, akik nem értenek ahhoz amit csinálnak.
2017. jan. 29. 15:16
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Vicc az egész, hidd el.
2017. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több volt osztálytársam is tanul a DE-TTK vegyészmérnökin, az egyik már tanulmányi felelős. Ő azt mondta, hogy eleinte volt szakirányválasztás, de aztán mindig minden évben az emberek fele meggodolta magát, leadta, felvette, változtatott a szakirányán, és így nm is volt se rendszere, sem értelme. Az oktatók szerint amúgy is az MSC való arra, hogy szakosodjunk. A BME-n is felesleges.


A duális képzés meg szerintem nem valami logikus. Eleve a BME-n nincs is, csak mesteren :D Meg mi az, hogy a vizsgaidőszakodat is fel kell áldozni és dolgozni kell? Csak a vizsganapra engednek el? Milyen jegyeket kapsz akkor majd? Ennyit nem ér...

2017. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!