Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányszor lehet vizsgázni egy...

Hányszor lehet vizsgázni egy tárgyból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1. féléves vagyok, adott egy tárgy a Matematika A1, minden más tárgyam elsőre meg lett, de ez 3-ra sem.


Ha következő félévben, ha van Vizsgakurzus kiírva szorgalmi első két hetében, azt felvehetem, azért kell fizetnem? Vagy ha ősszel?


Ha úgy döntök, hogy nem próbálkozom meg, és felveszem jövőre 3. félévben újra (tudom, akkor csúsznék a ráépülés miatt), akkor is mehetek belőle 3x, ha többinél benn maradok a 2 vizsga alkalomban?


A 3. féléves első (ami már gyakorlatban a 4. lesz) már fizetős lesz nekem vagy ingyenes, mivel első abban a szemeszterben?


A rektori kérvényt ellehetne használni a 3. félévben egy 7. (3db 1. féléves - 3db 3. féléves) próbálkozásra?


Ez elméletileg érdekel, nem aktuális gyakorlatban, csak ha későbbi tanulmányaim során adódna ilyen, szeretnék képben lenni.



2017. jan. 28. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Ha lesz Vizsgakurzus kiírva bármikor, azt felveheted ingyen, nem kell fizetned érted.

Összesen 6 alkalommal mehetsz vizsgázni egy tárgyból, ha hatodikra sem sikerül, akkor kirúgnak az egyetemről.

A 3. félévben már fizetned kell a vizsgáért, hiába első abban a szemeszterben. (C vizsgától kezdődően fizetős)

Szerintem rektori kérvényt nem lehet elhasználni 7. vizsgára.


Egyébként ha hatodjára sem sikerülne és emiatt kirúgnak, arra van egy trükk. Beadod ugyanarra a szakra a jelentkezésedet, elfogattatod TO-n az addig teljesített tárgyaidat és ugyanott folytatod, ahol abbahagytad. És ekkor ismét 6 vizsgalehetőséged lesz az adott tárgyból is, amit korábban már elbuktál.

2017. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is így gondoltam nagyjából ahogyan leírtad. Korrekt, gyors válasz, ment a plusz. :D
2017. jan. 28. 21:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyi, hogy a vizsgakurzus, oké, hogy ingyenes, de az a 4. próbálkozásnak számít, vagy az külön dolog?
2017. jan. 28. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az is próbálkozásnak számít. :D

Egyébként azt akkor szokták meghirdetni (a vizsgakurzust), amikor valaki külön kéri a tanártól, például épülős tárgy és nem akar emiatt csúszni, aztán keresztfélévben is meghirdetik.

2017. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ajj, szép is lett volna... :D Köszi, nincs több kérdésem. Talán az ötletdobozba bedobok egy olyat, hogy reghéten az ilyen dolgokról is lehetne tájékoztatás, nem csak a kötélhúzó verseny meg a társai. :D
2017. jan. 28. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!