Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME nagyfrekvenciás rendszerek...

BME nagyfrekvenciás rendszerek ágazatról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat, véleményeket szeretnék. Milyenek a tantárgyak/gyakotlatok/oktatók/színvonal? Mely alapozótárgyakból érdemes jónak lenni/képben lenni?

2017. jan. 28. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én még pont a régi tantervben csináltam, így nem feltétlen tudok a jelenlegi tárgyakról releváns infókat adni.


A HVT itt már maximálisan jó arc, nyoma sincs a jelekhez vagy a terekhez hasonló vérengzéseknek. Az órák érdekesek, az oktatók nyitottak, segítôkészek, rettentôen jól felkészültek, de ha csak az ingyen kreditre mész, akkor csak az ingyen kreditet fogod megkapni. A laborok szerintem átlagosak, van néhány érdekes, de voltak olyanok is, amik kifejezetten hidegen hagytak. Amiből sokat lehet tanulni az az önlab és a szakdoga, illetve vannak nagyon jó szabadon választható tárgyak, amik igen hasznos, és az iparban is hasznosítható tudást adnak át.


1-1 tárgyat tart a HIT és a TMIT is, ezek nekem kevésbé jöttek be, de pont ez a része az, ami az új tantervben jelentősen átalakult, így a számunkra fölösleges anyagrészek lényegében kikerültek ezekből a tárgyakból.


Az alapozótárgyak szerintem nem kerültek elő olyan nagy súllyal. Néha fel-felbukkan pár dolog jelekből ill. fizika 2-ből, de ezektől nem kell félni. Az infokommunikáció tárgy jobban előkerül, de mivel ott elég felületesen adják le az anyagot (cserébe viszont alaposan számonkérik), így elég sok minden el fog hangzani az alapoktól.

2017. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az infokommunikáció tárgyat mennyire kell komolyan venni?
2017. jan. 31. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel erre a specializációra a bekerüléshez kritériumtárgy, így komolyan kell venni. A tárgy leginkább azért nehéz, mert egyrészt sok az anyag, másrészt elég gyér segédanyagok vannak, harmadrészt pedig a TMIT hozzáállása se épp túl jó ennél a tárgynál.


Specializáción kicsit részletesebben előkerülnek ezek a témakörök, ahol meg jól elmagyarázzák, így ténylegesen meg nincs olyan nagy jelentősége ennek a tárgynak a későbbiekben.

2017. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Láttam a tárgyleírásnál; ami eszükbe jutott: beleírták, gondolom nagy katyvasz lesz a vége...
2017. febr. 5. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint a kérdező. A kedves válaszolónak ajánlom figyelmébe az én kérdésemet is. :) (Illetve az itt kapott válaszok hátha segítenek a kérdezőnek is.)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2017. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!