Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom, hogy védőnői...

Nem tudom, hogy védőnői szakra fiút fel szoktak venni, amennyiben megfelelő ponttal rendelkezik?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt a gyk-n olvastam, hogy mehet fiú is. Nem tartom jó ötletnek, nem szeretnék férfiakkal beszélgetni a terhességemről, szoptatásról. Sok nőt kellemetlen helyzetbe hoznál ezzel a szakmaválasztással, mivel kötelező, vagy legalábbis nehezen lemondható a védőnői szolgálat.
2017. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért kellemetlen egy fiúval beszélni? Ő is ember.
2017. jan. 29. 11:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Mehet.


Viszont azt nem tudom, hogy akkor őt hogy hívnák? Védőférfi? Védőnőbácsi?


Amúgy engem nem zavarna, nem érezném magam kellemetlenül.

2017. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem speciel nem zavarna, mivel férfi nőgyógyászom van. Tehát ha a körzetembe férfi védőnő lesz, akkor hozzá mennék konzultációra. Nem paráznék miatta. 26L
2017. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

#1 Normális, intelligens embert nem zavar, ha a védőnője férfi. (Kicsit idiótán hangzik ez, de sajnos nincs rá PC kifejezés.)

Hiszen miért tudna többet egy 22 éves, frissen végzett, gyermektelen kishölgy, mint egy ugyanennyi idős fiatalember? Ugyanazt a képzést, végzettséget kapják meg. Igazából egy 3 gyermekes anyuka, akinek nincs ilyen jellegű képzettsége lehet, hogy többet tud, mint egy pályakezdő.

De ugye tapasztalatot szereznek majd mindketten. Azért, mert a férfinek nincs szüksége sosem szoptatási tanácsadásra, attól még tanácsokat fog tudni adni. Vag szerinted akkor egy férfi nőgyógyász sem hiteles?

2017. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
5 a nőgyógyász orvos, ne keverjük össze a kettőt, azon a szintén már teljesen mindegy, hogy milyen nemű. A védőnővel viszont sokszor alacsony iskolázottságú anyukák beszélgetnek, akik egyáltalán nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy férfiakkal beszélgessenek a szoptatásról. Ennek csak az lehet a vége, hogy anyuka elhallgatja a problémáit. Diplomásként sem beszélnék sebes mellbimbóról, vagy altesti panaszokról férfiakkal. Én lemondanám a férfi védönöt, mert engem is zavarna, hogy egy férfival kell intim dolgokat megbeszélnem (és nem nőgyógyász az illető, csak egy védőnő, vagy védöfi). Hülyeségnek tartom, hogy erre a szakra férfi is mehet, hagyományosan női szakma.
2017. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 opened paradise ***** válasza:
4%
Ebből is látszik,hogy a diplomához észt nem osztanak.
2017. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4%
#7-es én erősen kételkedem benne, hogy a #6. válaszolónak van diplomája. :)
2017. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
59%
Ismét egy diplomás, akit majd le lehet h*lyézni; de én sem szívesen fogadnék egy védőférfit, számomra is kellemetlen lenne vele a lakásomban szoptatási és egyéb intim dolgokról beszélgetni. A védőnő akár meg is nézi a kisebesedett mellbimbódat ha arról van szó, védőbácsinak nem hinném, hogy mutogatnám...
2017. febr. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%
#9 és akkor a férfi nőgyógyász sem oké neked? Velük is ugyanolyan intim dolgokról - sőt- kell beszélni..
2017. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!