Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tulajdonos vagyok egy ingatlan...

Tulajdonos vagyok egy ingatlanban, szeretném megkapni a részem Az a tulajdonos társ aki igényt tart a házra rendelkezik egy másik saját ingatlannal. Amennyiben nem akar kifizetni milyen lehetőségem van meg kapni a pénzem?

Figyelt kérdés
2015. aug. 8. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
bíróság --> közös tulajdon megszüntetésére irányuló per és kényszerértékesítés
2015. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És nem lehet a másik ingatlant eladatni ,hogy abból fizessen ki.Ő jelenleg is benne él ,kérhetem ,hogy fizessen az ott lakásért mivel közös tulajdon és lenne hol laknia?
2015. aug. 8. 16:54
 3/18 anonim ***** válasza:

"nem lehet a másik ingatlant eladatni ,hogy abból fizessen ki"


Nem.


" jelenleg is benne él ,kérhetem ,hogy fizessen az ott lakásért mivel közös tulajdon és lenne hol laknia?"


Igen, kérhetsz arányos lakáshasználati díjat. Akkor is kérhetnél ha nem lenne másik lakása. A lakáshasználati díj a környéken átlagos ingatlan(bérlési) árak alapján, tulajdoni arányban szokás megállapítani.

Tehát ha a környéken 2000 ft / nm áron adnak ki lakásokat, a lakás 50 nm (tehát 100e ft lenne a bérleti díja) és tied a 20%-a akkor havi 20e forint körül összegre számíthatsz.

2015. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A lakáshasználati díj annyi fele oszlik ahányan örökösök vagyunk ,vagy őt nem kell számolni?
2015. aug. 9. 08:42
 5/18 anonim ***** válasza:
A lakáshasználati díj tulajdonosi hányad arányában oszlik.
2015. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha ő ezt nem fizeti ki akkor pereskedni kell?
2015. aug. 9. 15:10
 7/18 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Már magáért a lakáshasználati díjért is végzésre van szükség, amiben kimondják, hogy jogos az igényed (feltéve ha nem bólint rá a másik fél végzés nélkül, de én ilyet még mesében sem láttam).
2015. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És ha ügyvéd szólítja fel?Ha nem akar akkor kérhetem hogy költözzön ki amíg el nem kel a ház ?
2015. aug. 9. 15:43
 9/18 anonim ***** válasza:

1., Az, ha ügyvéd szólítja fel ugyan annyit ér, mintha te szólítanád fel. Nincs semmi jelentősége, ha utána nem viszed perre az ügyet (már ha önként nem fizet)


2., Nem, nem kötelezheted rá, hogy költözzön ki a saját tulajdonából

2015. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha hárman vagyunk tulajdonosok?Ennyi erővel mi is oda mehetnénk lakni.
2015. aug. 9. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!