Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági szakokon mennyire...

Gazdasági szakokon mennyire kemény a matek? Ha már a matek nem is felvételi tantárgy.

Figyelt kérdés
Töri+német tárgyakból is vihetem a pontot,nem muszáj mateknak lennie

2017. jan. 29. 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanazok a matek alapozó tárgyak vannak az összes gazdasági szakon szóval szaktól független.

Én egy év kihagyással kezdtem meg az alapszakot, sokat felejtettem úgy elég kemény volt. Majd következő tárgyfelvételnél jártam magántanárhoz átvenni a szükséges gimis anyagot és gyakorolni, lényegesen könnyebb volt.

Függvények, egyenletek és egyenlőtlenségek és a nevezetes azonosságok rész gimiből kelleni fog. Egyetemen pedig gyakorolj sokat, a deriválás és integrálás részt különös. Sokan ott rontják el hogy nem tanulják meg a szabályokat és hogy miből mi lesz, csak vizsga előtt próbálják gyorsan bemagolni és összekeverik a dolgokat. Ha tényleg átnézed a gimis részt és sokat gyakorolsz megcsinálhatóak a matekos tárgyak, nincs túl sok belőle. Legrosszabb esetben különtanárral vagy felsőbb éves segítségével elvégezhető.

2017. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!