Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti E5vös József...

A Budapesti E5vös József Gimnáziumról lenne kérdésem, nagyon sürgős és fontos, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!:)) 86 pontot írtam,szerintetek van esélyem arra,hogy behívjanak szóbelizni? Hozott pontokból 49/50 -em van. A humán szakra,és a kezdő angol-haladó németre jelentkezem! Aki oda jár annak a véleményére lennék kíváncsi minden szempontból. Az még fontos lenne,hogy szerintetek (akik oda járnak) magyarból,vagy matekból szóbelizzek? Ami kint van a honlapon mintafeladat matekból azokat egyszerűen meg tudtam oldani,viszont attól félek,hogy ott valami teljesen nehezet kapok,ami nem megy. És az nem baj h mateból szóbelizek,és humán szakra jelentkezek?? Magyarból viszont az a gond h nem nagyon ismerem fel mondjuk egy szövegnek a műfaját,meg ilyenek. De tudom magyartanar... arra viszont már nincs elég időm,és szerintem nem sikerülne. Tényleg nagyon fontos lenne,és előre is nagyon köszönöm a válaszokat :))

2017. jan. 29. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Konkrétan egymillió százalék, hogy behívnak az EJGbe szóbelizni :'DD Gratulálok a felvételis pontjaidhoz, tényleg nagyon jól sikerült :D És a jegyeid is jók...

Nem te döntöd el, hogy melyik tárgyból akarsz szóbelizni. Szóval megjelölsz két tantárgyat, és a behívásnál fog megjelenni, hogy melyik tárgyból kell szóbelizzél. Mivel humánra vagy nyelvire szeretnél menni, így az előmeneteled szempontjából fontosabb, hogy magyarból szóbelizz, így szerintem a magyart fogják neked választani.

A matekfeladatoknál lehetséges, hogy fogsz olyat kapni, ami nehezebb, vagy amit nem tanultatok. Ez pontosan azt méri, hogy mennyire kreatívan fogsz hozzá a feladatmegoldáshoz, vagy kétségbeesel-e. Szóval igazából a kompetenciádat nézik.

A magyarnál meg nem kell túlgörcsölni, át kell nézni a műfajokat előtte, és arról kell beszélni, ami neked a szövegről eszedbe jut. Ha eszközök jutnak eszedbe, vagy csak a főszereplők közötti kapcsolat, az is jó. A lényeg, hogy individuális gondolataid legyenek :'D Most jól kifejeztem magam.


Sok sikert a szóbelire! Ha bármi kérdésed lenne még, akkor nyugodtan írj, felvételiztem az Eötvösbe és járnak is oda ismerőseim.

2017. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bogi11 ***** válasza:
Idéntől már csak egy tantárgyat kell megjelölni, így abból is fogsz felvételizni. Magyarból mondjuk kint vannak a tételek az oldalon. Konkrétan azokat fogják kérdezni. Nézd át, lehet, hogy nem annyira vészesek. Gondolom húzni kell majd közülük. Sok sikert! A központihoz gratulálok! Ügyes voltál..
2017. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!