Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben milyen...

Ebben az esetben milyen sorrendben érdemes megjelölni felvételinél a szakokat?

Figyelt kérdés

Már egyetemen vagyok, de fizetősön, mivel pótfelvételivel kerültem be.

A legelőrébb való lenne, hogy átkerüljek egy másik egyetemnek, de ugyanerre a szakára, ahol viszont magasabb a ponthatár. Úgy gondoltam hogy érettségit mindenképp javítanék, máskülönben nem lenne esélyem átmenni. Másodlagos szempont hogy ne legyek fizetősön. Ha csak annyit tennék hogy ide jelentkezek a támogatottra ahol vagyok, szinte biztos hogy bekerülök mert alacsony a ponthatár. Ésszerű lenne e akkor a következő sorrendben szakot jelölni?

- a másik egyetem támogatottan

- a másik egyetem fizetősön

- ez az egyetem támogatottan


2017. jan. 31. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

ha mindenképpen át akarsz menni más egyetemre akkor maradhat a sorrend.

ha viszont jó a saját egyetemeden, csak támogatotton, akkor a fizetőset tedd az utolsó helyre

2017. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezen vacilálok, de azért is lenne érdemes mindenképp átmennem, mert mesterszak itt nincs, tehát előbb utóbb ott kötnék ki ha minden jól megy. Meglátjuk hogy sikerül az érettségi és az alapján még lehet sorrendet módosítani, de szerintem így lesz.
2017. jan. 31. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!