Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 73 pontos írásbelivel lenne...

73 pontos írásbelivel lenne esélyem a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Angol tagozatra szeretnék menni, de a biztonság kedvéért bejeloltem a humant is. Mennyi ideig tart egy human es egy angol szóbeli? Milyen típusú kérdések,feladatok vannak? A válaszokat előre is köszönöm:))

2017. febr. 1. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én oda járok, úgyhogy tudok közvetlen tapasztalatokat írni.

Szóval szerintem szóbelizni tuti behívnak, mert általában 70 központi felett már jó sok diákot fel szoktak venni, ha a szóbelijük is jól sikerül. Az angolos szóbeli fél óra-háromnegyed órát tart, a humán valamivel gyorsabban megy, az 'csak' fél óra.


Humánon 2 tárgyból van szóbeli: magyar és töri. Magyarból kapsz egy szöveget, elolvasod, majd a szövegről kérdez a tanár párat (pl.: szereplők kapcsolata, szöveg kapcsolata a címmel, mit jelent ez és ez a szó, ami ismeretlen lehet stb.). Nem kell túlgörcsölni, nem egy komplett novellaelemzést kérnek :))

A töritételek meg vannak adva a neten, abból kell húzni 1-t. Van 5-10 perc kidolgozni (ahogy a magyarnál is), míg egy másik emberke felel. Mikor szólítanak, elmondod, hogy mit tudsz mesélni erről a tételről, ha nem megy folyékonyan a beszéd, akkor kérdeznek.

Utána még a hobbijaidról meg a szabadidődről is kérdezhetnek még..


Az angol szóbelin is 2 szóbelis tárgy van: magyar és angol. A magyar része inkább a nyelvtanra helyezi a hangsúlyt, mintsem az irodalomra. Mondatelemzéses, meg közmondás elemzéses mondatok vannak, ismét van kb. 15 perc kidolgozni, összetett mondatok vannak a lapon, meg meg kell állapítani az alany-állítmányt stb. Mintafeladat szintén van a neten.

Angolból szintén meg vannak adva a témakörök a neten, ilyesmik, hogy család, barátok, szabadidő stb. A helyszínen húzol egy képet, amin a tételek közül lesz 1 és arról mesélsz, hogy mi jut róla eszedbe meg ilyesmi. Ez lehet bármivel kapcsolatos.

És itt is kérdezhetnek a szabadidődről meg ilyesmi. :D


Sok sikert!

2017. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van esélyed, de nem mindegy, hogy angol-németre vagy angol olaszra mész. A nyelvi tagozaton lesz egy beugró angolból, aztán az adott ország kultúrájáról beszélgettek, a humánon pedig húzol egy irodalom és egy töri tételt, és abból felelsz. Ha a szóbelik jók lesznek és jó pontokat hozol, szerintem felvesznek. :)
2017. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem sikerülni fog!!:)) Ment a zöld kéz!
2017. febr. 1. 21:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyébként nem kellett az ország kultúrájáról beszélni, de azért lehetséges, hogy fogják kérdezni.
2017. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia,


Segítségnek a tavalyi ponthatárok a nyelvi osztályokba:


német: 171

olasz: 163

francia: 166

2017. febr. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olaszra 163??!!Ha maxos lesz a szóbelim,még akkor is csak 161 pontom lesz!Ez bukta lesz nekem,az biztos XD.De neked szerintem van esélyed.
2017. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a ponthatarokat:))hat en nem nagyon hiszek benne, de ha maxos lesz ugy 169 pontom lenne:D
2017. febr. 15. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért az se rossz pontszám :)) Sok sikert na!
2017. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
na, hogy ment?:)
2017. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!