Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogosan akadtam ki, hogy a 3....

Jogosan akadtam ki, hogy a 3. osztályosoknak az egyik tanár a deportálásról és gázkamráról beszélt a gyerekeknek? Nem korai?

Figyelt kérdés
Azért derült ki, mert a lányom kérdezte, hogy mi az, hogy gáz jött a víz helyett. Egyébként rémisztőnek nevezte a hallottakat.

2017. febr. 1. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom a gulágokról és a kommunizmus által kiváltott éshég miatti kannibalizmusról nem mesélt nekik.
2017. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
25%
Azért jár iskolába a gyereked, hogy tanuljon a történelemről is. Más kérdés hogy a holokamut én nem reklámoznám, így is elég sok hülye hiszi el.
2017. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%

2-es, azért a holokamu szó eléggé túlzás...

Megtörtént, a világtörténelem egyik legszomorúbb eseménye, de a kommunizmus bűnei milliószot rosszabbak votlak.

(bár több idejük volt "bizonyításra" sajnos)

első voltam

2017. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

2# Ugye tudod hogy a holokauszt tagadása Magyarországon bűncselekménynek számít? Úgy irogass ilyeneket.


Én is korainak érzem ezt a témát 3. osztályban. Általában 8.-ban tanulnak először erről, azért 8-10 éves gyerekek még picik ehhez. A deportálás még csak-csak de az is erős, de azért a népirtás egyértelműen korai. De ezt hogyan hozta fel a tanár? Eddig úgy tudtam alsóban nincs is történelem óra, azt is az őskorral kezdik. Nem is értem minek kapcsán kezdett erről beszélni, de azért ofőnél lehetne jelezni, hogy talán ezzel a témával még kellene várni.

2017. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Nézd, háború volt, a "hiteles túlélők" beszámolóit nyilván ésszerű fenntartással kell kezelni, de tény, hogy nagyon sok ember értelmetlen halált halt akkoriban.

Harmadik osztályban talán még korai ilyesmivel terhelni a gyerekeket, de előbb-utóbb meg kell ismerniük az emberiség történelmének sötétebb eseményeit is.

2017. febr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
13%
4-es Nem mindenkire vonatkoznak ugyanazon nevetséges törvények.
2017. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6# Remélem akkor nem Magyarországon élsz. Tetszik vagy sem az adott ország törvényei mindenkire vonatkoznak, hiába tartod nevetségesnek. Ha meg megszeged a törvényt annak következményei vannak, elég egyszerű.


Nem szeretnék tovább OFF-olni, csak leírtam a válaszomban hogy erre azért nem árt figyelni, mert törvénytelennek számít a "holokamuzás". Benne van a BTK-ban, innentől minden magyarra érvényes (plusz nem mellékesen több országban is van ilyen szabályozás).

2017. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!