Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem szakon mennyire...

Történelem szakon mennyire szokott erős lenni a latin nyelv?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig kell tanulni és milyen szinten kell tudni latinul a végén? Különösen a PTE töri szaka érdekel de aki máshova jár/járt, az is írjon.

2017. febr. 5. 13:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt már tudom hogy két félévig de a kérdés továbbra is adott, milyen szinten kell tudni latinul a végén?
2017. febr. 9. 22:59
 2/3 Garpe ***** válasza:

Szia :)


Én Az ELTÉre járok és pusztán kíváncsiságból vettem fel a latint, így a törisekkel járok együtt. Elvileg egy évig kell tanulni (2 félév), sok minden függ a tanártól van aki az összes főnév- (5), melléknév- (3) és igeragozásirendszert (5) egyszerre zúdítja rád. Van aki kultúrember módjára szépen aprólékosan halad.

A célja, hogy megtanuljunk szöveget olvasni. Így egy félévvel a hátam mögött már ha latin szavakat látok úgy rá érzek a nemükre, esetükre, de nagyon titkosírás fejtésnek tűnik az egész. Szeretem (önszántaból tanulom) és ötösöm van belőle, de még nagyon nehezen boldogulok egy új szöveggel, nehezen ismerem meg a nyelvtani jelenségeket (erről mondjuk a latin is tehet: miért kell olyan sokat használni különböző eseteknél ugyan azt a végződést? :D ).

A latinisták egyébként csak "gyógylatinnak" hívják amit mi kapunk. Ettől függetlenül szorgalommal lehet még egy évig tanulni s utána ha az ember kitartó volt mehet nyelvvizsgázni.


Ha érdekel még valami akár a latinról, akár, hogy hogyan lehet néhány óra alatt 100 latinszót megtanulni, genitivusszal, nyelvtaninemmel írj nyugodtan privátba is (akár te is kedves olvasó)

2017. febr. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
En is Eltes vagyok, tortenelem latin szakos. Kedves elozo, azert hivjuk gyogylatinnak mert az. Nem az a kurzus celja, hogy megtanitson latinul, ugyanis attol mert meg olvastatnak 1-2 szoveget Cicerotol meghuzva (tehat nem eredeti) nem fogtok megerteni egy ismeretlen szoveget. Ezt nem sertesbol irom, csak nem ertem annak az egy ev latinnak mi ertelme van azt leszamitva, hogy megismerkedtek a nyelvvel. A kerdezo kerdesere valaszolva: Semennyire nem KELL tudni a vegen latinul, csak amennyire te akarsz (+ugye a kettes). Ha erdekel es szorgalmas vagy fektess bele minel tobb energiat, ugy lesz ertelme. Kulonben csak felesleges "toltelek targy". Remelem nem sertettem meg senkit.
2017. febr. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!