Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnaziumban miért tanítanak...

Gimnaziumban miért tanítanak mindenkinek két idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Gimnaziumban két nyelvét tanultam, így végül oda jutottam hogy angolul és németül is beszélek valamennyit , de egyiket sem olyan magas szinten, hogy azt hasznosítani tudjam... Azt megértem, hogy van olyan, aki ezekkel megy tovább, es mindkét nyelvet kell tanulja, de nem mindenki megy ezekkel tovább. Nálunk ez úgy állt össze, hogy reál tagozatos osztályba jártam, így a többség nem nyelvvel ment tovább, es a banda 90%-a tudja valamennyire ezt a nyelvet is meg azt is, ahelyett, hogy az egyiket feltornáztatták volna olyan magas szintre, hogy azzal ténylegesen boldogulni is tudjon a munkaerőpiacon. Vagy van ahol ez így van ?

2017. febr. 5. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem pont azért, mert ti reálosok nem akartatok ezzel továbbmenni, nem is foglalkoztatok vele annyit. A nyelvtudás elsajátításához annyi nem elég, hogy beülsz a tanórára, magadtól is keményen gyakorolnod kell. Én például ugyanúgy két nyelvet tanulok, és csak 10. második félévében már eléggé ment az angol ahhoz, hogy januárban elmenjek középfokú nyelvvizsgázni belőle. A német már más kérdés, másfél év alatt még nem sokra jutottam vele, de érettségiig ki tudja, lehet ez lesz a választott tárgyam.


Egyébként pedig az egy dolog, hogy a leendő munkahelyen közvetlenül nem előírt a nyelvtudás, de nem csak karrierből áll a világ. Hasznos tud lenni, ha legalább egy idegen nyelvet beszélsz, legyen az angol vagy német, vagy kínai, teljesen mindegy; mindennek lehet hasznot találni. Szóval ha nem foglalkoztatok a nyelvvel eleget, akkor a ti bajotok, ha nem tudjátok annyira beszélni, mint szeretnétek. Mondjuk tanulni sosem késő, akár most is neki lehet állni, ha úgy gondolod, szükséged lenne rá.

2017. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat !
2017. febr. 5. 21:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit az elözö még nem említett: a legtöbb olyan szakirodalom, amivel elöbbre juthatsz, vagy angol vagy német nyelven található és ezek nélkül nem tudsz a szakmában megfelelö tudást megszerezni.


Mellesleg a gimnáziumi oktatás nem csak arra irányul, hogy csak azt tanulja valaki, amivel "továbbmegy", hanem széles(ebb)körü ismeretei legyenek. Ennek - többek közt- az is elönye, hogy ha valaki nem marad az elsö kiválasztott irány mellett, akkor is legyen esélye más irányba is elindulni, ne kelljen újra elölröl kezdeni a középiskolát.


Ami meg a nyelveket illeti, a középiskola csak egy alapot ad, ha valamelyikböl komolyabb szintet akarsz, azt neked plusszban kell elérni, külön erösfeszítéssel.

2017. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!