Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kitűnővel ilyen felvételi?

Kitűnővel ilyen felvételi?

Figyelt kérdés
Nagyon sok nyolcadikosnál látom, hogy kitűnő volt tavaly is, idén is, és mégis rossz lett a felvételije. De azt is, hogy van, aki közel sem kitűnő, mégis tök jól megírja. Ennyire más lenne a mérce a különféle sulikban? Csak erre tudok gondolni, másra nem. Azt még megértem, hogy valaki izgul esetleg, de akkor a négyes tanuló hogyan tudja megírni jóra, jobbra?
2017. febr. 6. 11:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A 10. vagyok, aki hozzászólt.

Nálunk, az általános iskolában egyáltalán nem készítették fel a gyerekeket a központi felvételire. Itt a tanárok egyáltalán nem segítettek. Pedig sok gyereknek nagy szüksége lett volna a segítségre!


A matek versenyekre sem készítettek fel!


Versenyek előtt az édesanyám azt szokta mondani, hogy az tény, hogy nem kaptam segítséget, nem készítettek fel, de erre születtem, hogy matek feladatokat oldjak meg, ezért használjam az eszemet.

A Bólyai matek versenyen legyőztem a Fazekas tanulóit, pedig őket kőkeményen felkészítik...


Szerintem is arra születtem, hogy a matek feladatokat megoldjam. Ezért vagyok szomorú, hogy nem járhatok a Berzsenyibe matek tagozatra. :-( A nyílt napon nagyon tetszett, nagyon jól tanítottak a matek és fizika tanárok.

2017. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom. En 63 pontot irtam, 3.7es tanulo vagyok. Nagyon eros az altanos iskolam,nagyon sokat elvarnak. Egy baratnom 4.5os tanulo,es 53 pontot irt.
2017. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves 21-es! Nem lehetne valahogy kérni, hogy írj mégis pótfelvételit? Ha mondod hogy beteg voltál.

Vesztenivalód nincs! De nyerni valód igen! Ha meg nem sikerül, hát nem sikerül, de ki tudtál harcolni még egy esélyt, ami nem mindegy. Szerintem beszéljetek velük! Vannak tanúk akik látták milyen beteg voltál nem? Próbáljátok meg! Adj még egy esélyt az álmodnak!!! Én azt mondom! Harcoljátok ki valahogy hogy írhass egy másikat! Méltányosságból, valahogy!


Amúgy szerintem a legnagyobb baj, hogy az iskolákban érdemjegyek vannak. De minden suliban más jelent egy ötös és így tovább.

Ráadásul egyre többször bebizonyosodik, hogy nem az iskolai tanulmányok fogják eldönteni mennyire leszel talpraesett az életben. Ezt valahol olvastam.

Bár tudjuk,hogy továbbtanulni csak úgy van mód, ha megvan a pontszámod, ami ugye számokból áll, ezek meg a jegyek.

Én nem adnék érdemjegyeket! És soha nem egymáshoz nézném a gyerekeket hanem magához képest! Mennyit fejlődött, mennyi van még abban a gyerekben stb! Mert mindenki jó valamiben, olyan nincs hogy nem! De viszont valamiben mindenki rossz is! Ez így is van rendjén!

De ki látott már olyat, hogy magyarból teszem fel kettes valaki a többiből meg 5-ös. Olyan bizonyítványt én még nem láttam, de valljuk be nincs is! tehát valaki vagy nagyon jó tanuló, vagy olyan 4-es 5-ös, 3-as4-es, 2-es 3-as, de szinte csak ilyen verziók vannak. Kettes ötös nincs. Igaz?

Pedig az igazi emberek, gyerekek olyanok. Valamiből jók, valamiből közepesek, valamiből kettesek, valamiből ötösök!

Az igazi emberek olyanok szerintem!

Az hogy az ember az embernek kitalált egy kaptafát ahol csupán csak a gyerekeink nevelkednek és szocializálódnak, az egy dolog! De szerintem vagyunk olyan modern világban, hogy nem így kéne legyen és változtassanak rajta!

Sokszor néztem ezeket a Waldorf iskolákat. Persze én nem sokat tudok róla nem tudom Mo-n hogyan működnek stb stb. De jó irány felé mennek. Ilyen kéne sok, illetve ehhez hasonló kezdeményezést. Hogy a gyereknek az iskola ne szenvedés legyen, meg kudarc önmagában, hanem élmény. Ahol a játék hevében megtanulja amit kell! Se többet, se kevesebbet!

A legnagyobb baj szerintem hogy az alsóban is tanulnak mindent amit csak rájuk tudnak zúditani, cak egyvalamire nincs ideje a kis agyuknak! Az alapvető dolgok berögződésének! Írás, olvasás, számolás, értelmezés. Pedig ezeket használjuk életünk során mindig a legkisebb szerepünkben is! A magánéletünkben, a boltban, a munkahelyünkön, az utcán, mindenhol. És mennyi mindent meg nem, amit csak bemagolunk megírjuk a dogát, megkapjuk a jegyet ami az aktuális pillanat aktuális óráját jellemzi és ennyi. Tudjuk mi azt utána? Hát nem sokan szerintem. Ha mélyen magunkban nézünk tudjuk hogy mennyi minden nem helyes, hogy mennyi minden másképp kéne legyen az iskolákban. De nem teszünk semmit! Elfogadjuk, hogy ez van és kész! De biztos jó ez így? Nem biztos.

Egy modern világban élünk, miért tartunk itt? És hova fog ez vezetni? Hány ember, gyerek élete megy még tönkre a sok frusztráltágtól? A stressztől? és még lehetne sorolni.

De miért is? Csak mert egy ember által kitalált suliban ahol ő találta ki a szabályokat mi nem ellenkezünk, sőt, és nemcsak hogy mi, de még a gyerekünket is beadjuk játszani és el sem tudjuk képzelni mik érik ott őt, mivel mi megyünk a másik színtérre, a munkahelyünkre. Ja és keressük a pénzt mire is? Ja rezsire, kajára, ruhára, gyógyszerre? És szépen elmegy az életünk!!!

Nem azt mondom, hogy minden rossz, de sok minden kijavítható lenne! Szerintem!

Ez csak egy vélemény a sok millió közül, de hátha egyszer valaki olyan olvassa aki tud is tenni, hogy megváltozzon az oktatás. A gyerekek boldogan, elégedetten jöjjenek haza, ne belekényszerítve egy folyton stresszes helyzetbe már kisgyerekként. Jó biztos van amelyik gyerek jól bírja a kiképzést, de van amelyik nem, sajnos. Ettől szerintem ő nem rosszabb, sőt nem is butább, csak másképp tud megtanulni dolgot, vagy épp lehet kéne még neki pár hónap arra a dologra stb. De nem hagyunk, hagynak neki időt!!! És ez a baj!

Amikor tanul járni egy kisgyerek mit szoktak mondani? Hogy kb 9 hónapos kör körül kezdenek el járni tanulni, maguktól a saját fejlődési ütemükben de ez akár eltarthat, a kezdete 15 hónapos korig. Mit csinálunk figyelünk, nem sürgetünk és kivárjuk. Mert ha a gyereke be van kódolva akkor ő belülről fogja tudni mikor kell nekilátni. És egyszer csak bekövetkezik a csoda.

Az iskolában erre nincs idő! Pedig minden gyerek megérne rá egy 6 hónapon belül kb hogy meg tudja azt az anyagot tanulni és akár ötösre megírni. De mire már szegény észbe kap már az ötödik új anyagot veszik. És ez a baj! Szerintem.

2017. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=oRoIRMMzD6k


Szerintem ez nagyon jó videó és minden benne van! Elgondolkodtató!

2017. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
22-es: nagyon ügyes vagy, gratulálok, látod, erről van szó :)
2017. febr. 7. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!