Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2db tantárgyból angolul...

2db tantárgyból angolul érettségizni=felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
pl ha matekból és elektroból angolul érettségizek akkor kapok egy felsőfokú angol nyelvvizsgát is?
2010. máj. 7. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

én úgy tudom igen, hiszen pontosan ezzel kapsz nemzetközi érettségi bizonyítványt.

és a nemzetközi érettségi pedig egyenlő a felsőfokúval, csak erről kell majd kérni egy 'igazolást' az oktatási minisztériumtól

2010. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
+emelt angol érettségi, és akkor tényleg megkapod!!!!!!!!!
2010. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem! Bizonyos óraszámot el kell érned. Nem akarok hülyeséget írni de az óráid 20 v. 25 %-a angolul kell, hogy legyen.
2010. máj. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


tehát ismét leírnám, hogy kéttannyelvű iskolákban, ha 2db tantárgyból az igegen nyelven érettségizel emelt szinten, és az idegennyelvből is leérettségizel=nemzetközi érettségi bizonyítvány

a nemzetközi érettségi bizonyítvány pedig=felsőfokú nyelvvizsga


nem tudom ez kinek nem tetszik, de ez volt a kérdés, és ez rá a helyes válasz!!

2010. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ja, és mellesleg nekem is ilyen van, úgyhogy tudom, hogy miről beszélek.


9.06

2010. máj. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Igen csak kéttannyelvű suliknál lehet ez, tehát 2 tantárgyból angolul kell érettségizni + emelt angol 5ös kell (minimum 60%) = felsőfokú nyelvvizsga. Ha nem 5ös az angolod, akkor szívtad.


Én most vagyok végzős, tehát tudom.

2010. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Nem tudom, hogy 2 éve hogyan változott a magyar közoktatás törvénye, de nekem nagyon jól jönne egy angol felsőfokú nyelvvizsga. Én szakközépiskolába járok Gödöllőn (nem a Madách, meg lehet nyugodni) és már 5-ösre meg van az angol emelt szintű érettségim. Most idén szeretném angolul letenni a földrajz érettségit. VISZONT az iskolám NEM kéttannyelvű... Ettől függetlenül kérvényezhetem a nyelvvizsgát?

2012. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!