Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga vs nyelvtudás?...

Nyelvvizsga vs nyelvtudás? Létezik hogy középfokú nyelvvizsgával úgy érzem nem tudok megszólalni angolul?

Figyelt kérdés

Van egy relatíve friss, pár hónapja letett angol középfokú szóbelim (írásbeli már régebb óta megvan). Mivel igencsak fontos volt, hogy meglegyen, és tudtam hogy nem a 'biztos középfok' kategóriájú a tudásom, két különböző (ITK, társalKodó)vizsgára is elmentem egy hét különbséggel.

Az eredmény:76, 81%.


Mindezek ellenére úgy érzem nem tudok angolul, ha kérdeznek egy egyszerű kérdést, nem tudok spontán válaszolni mondatban, ha adnak ( :D) kis időt akkor át tudom gondolni és tudok mondatot kreálni.


Létezik, hogy egy középfokú nyelvvizsga ennyit ér? Mi a véleményetek? Hogyan lehetne rajta segíteni? (Külföld kivételével..)


Németből érdekes módon a szokásos turistáskodási szint jön mindenféle "előtte átismétlem" dolog nélkül. Lehet hogy ennyire nem vagyok az angolra ráállva agyilag?


2011. jan. 9. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos létezik! A cégünk felvételi elbeszélgetése angolul történik. Csak nyelvvizsgával rendelkezőeket hívunk be, de ezeknek alig 20%-a képes a kérdésekre (Ki vagy, mik a céljaid, hol végeztél, miért jelentkeztél...)válaszolni, pedig semmi összetettet nem kérdezünk.


A nyelvvizsga egy papír, ami kell a diplomához (vagy érettségit kiváltani). Biztos tudást külföldön eltelt gyakorlatok biztosítanak. Én is kint (Hollandia & USA) tanultam meg a nyelveket!

2011. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút létezik. Én 12 évig szenvedtem a nyelvvel és nagyon nem ment... a nyelvtant értettem, de megszólalni nem tudtam, nem mertem, a spontán helyzetekben zavarba jöttem!

Aztán elmentem 18 évesen külföldre egy táborba, ahol nemzetközi csapattal dolgoztunk két hétig (szüleim szerint olyan volt mint a régi úttörő táborok). Rá voltam kényszerítve hogy beszéljek, magamra voltam utalva. Rengeteget önállósodtam, és ha nem is tökéletes a nyelvtudásom, de elboldogulok, megy a spontán társalgás, nem blokkolok le ha valaki angolul szól hozzám, és ez hatalmas áttörés volt számomra. Sokan mondták hogy meg fogom bánni ha ilyenbe belevágok, de elmentem, és ha van egy kis spórolt pénzed illetve kalandvágyad neked is csak ajánlani tudom! :)

Bocsi az offért, de kedves első válaszoló! Megkérdezhetem, hogy milyen állásokhoz felvételiztettek idegen nyelven? Hallottam már hogy olyan helyeken is "tesztelnek", ahol nem is biztos hogy találkozik az ember élesben más nyelvvel az anyanyelvén kívül még is kérik, csak ezért kérdezem, kíváncsiság. :) Illetve arra is kíváncsi lennék hogy milyen szintű nyelvtudást kértek?!

2011. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem németből és angolból van nyelvvizsgám. Németből bármikor bárhol bármiről tudok beszélni, nagyon biztosnak érzem a nyelvtudásom. Az angol viszont totál ellentéte. Eleve a német után nem is szívesen tanultam, utáltam a sok igeidőt, meg a kiejtéseket, hogy egy betűt akár 3 féle képpen is ejtenek. És ha hallom, sok mindent nem is értek belőle, az írott nyelvvel még valahogy elboldogulok, de szóban nem is értek sokat belőle és magamtól mondani meg aztán semmit sem tudok. Szóval gáz, de van ilyen :-((
2011. jan. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát, sajnos ez nem egyedüli probléma..

Tulajdonképpen amíg a nyelvvizsgák nem lesznek életszerűbbek és gyakorlatiasabbak, addig nem is fog változni a helyzet. De nem csak őket kell megszólni, hanem az oktatást is. Ha több óraszámban tanítanának legalább 1 idegen nyelvet, alaposan és érthetően elmagyaráznák a nyelvtant 1x és nem minden évben csak egy kicsit, akkor maradna idő a kommunikáció és a hallásértés javítására, fejlesztésére is.

Érdekes tapasztalatom, hogy egy nyelviskolában 1 hónapos intenzív nyelvtanfolyammal szintet ugrottam, megértettem a nyelvtant és alkalmazni is tudtam, mertem kommunikálni és bővült a szókincsem... Kerestem levelezőpartnereket és elég jól fejlődök már magamtól, néha olvasok néhány rövid történetet vagy újságcikket.. :)

Ezzel szemben egy nyelvvizsga nem ezt kéri, egyesek rámennek a nyelvtanra (kivételekre, becsapós elemekre), elvont szöveget adnak be és a hallást is a hadarós, tájszólásban és érthetetlenül beszélő emberekkel nehezítik, na meg a megtekert kérdésekkel. Az élő nyelvben 1000x visszakérdezhetsz és megkérheted az illetőt, h lassabban és érthetőbben beszéljen.

A nyelvvizsgákra külön készülni kell és sok esetben nem tükrözik a valódi tudást :(

Más országokban nem igazán kérnek nyelvvizsgát a diplomákhoz, mégis jól kommunikálnak legalább 1 idegen nyelven. Érdekes, nem? :)

2011. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálam is ez van. Múltkor oda jött hozzám egy külföldi csaj, hogy igazítsam útba, de alig tudtam megszólalni. Végül a kb. 2 perces beszélgetés végére belejöttem, de egész végig azon izgultam, hogy normálisan ki tudjak nyögni egy mondatot.
2011. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a középfok soha nem biztos tudás.


Ott beszélni olyan jól még nem kell. Ez inkább egy megértési szint, sok mindent értesz, de ugyanúgy spontán nem tudsz beszélni mint egy gyakorlottabb vagy egy anyanyelvi személy.


Meg a gyakorlatok is kaptafára mennek, nem igen használható a tudás.


Segíteni: anyanyelvi anyagok feldolgozása (zene, cikkek, könyv, TV sorozatok, filmek; hanganyagok, élő vagy skype-on társalgás)


Szorosabb kapcsolat kell a nyelvvel, rendszeresség, következetesség és szorgalom. Rengeteget kell gyakorolni... Az a legjobb ha élvezed is, és nem nyűgként fogod fel. Akkor biztos menni fog.

2011. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokú nyelvizsgával is létezik, sőt nyelvszakos diplomával is.A legjobb,ha külföldi a szeretőd.
2012. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zita1213 válasza:
47%
Szerintem csak hinni kell magadban es batornak lenni! Nekem azt mondta 8.-ban az angol tanarom hogy hogy merek abba a gimnaziumba jelentkezni ahova most is jarok, ilyen angol tudassal mert az milyen eros... erre most itt vagyok osztalyban 2. Kent szereztem meg a nyelvvizsgat, minden osztalybol jonnek hozzam hogy segitseg hazit irni! Meg is ugy erzem hogy hiaba szereztem meg elso even a kozepfokut, nem tudok beszelni es mindig tobbet es tobbet akarok... voltam angliaban ketszer is, ha pesten angolul kellett beszelni mindig leblokkoltam pont ezert mert ezt mondtak nekem anno es nem volt ilyen teren onbizalmam.. pedig tudtam volna beszelni! Aztan most ugy indultam neki a gorog utnak ket hettel ezelott hogy en most szoval fogom tartani egesz gorogorszagot! :D (masodikos voltam most gimiben 0. osztallyal kezdtem ugyhogy 9.es) es hittem magamban, volt batorsagom es lassunk csodat mindig mindenhol en beszeltem! Ha valakinek valami baja volt hozzam szaladt (18 ev felettiek is) hogy beszeljek mar :D nekem kellett a boltban beszelni, hogy magasszaru, 37 es feher converse cipot szeretnenek a baratnoim probalni aztan voltak valtozatok :Dddd, bringohintot, vizibiciklit berelni, etterembe forditani az eteleket, megrendelni minden egyes alkalommal mindenkinek, fankot berelni, kerdezgetni ezt azt, ha vkihez hozzaszoltak akkor nekem kellett beszelgetni mert o nem tudott es annyira belejottem hogy egy fel rosn keresztul beszelgettunk a parton, lengyelekkel (vagyis beszelgettem en mert a tobbiek nem mertek meg nem is tudtak), szallodaba reklamalni ha ez meg az nem volt jo, legkondit kerni... szoval minden amit el tudsz kepzelni, mindennapos dolgok.. szoval csak higyj magadban es ne hallgass masra! ;)
2017. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!