Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Madach Imre gimnaziu...

Budapesti Madach Imre gimnaziumban a szobeli milyen?

Figyelt kérdés
tapasztalatokra lennek kivancsi hogy milyen nehez az angol szobeli es hogy,hogy zajlik ez az egesz?:D

2017. febr. 6. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Madáchban 2 része van a szóbelinek, kicsit hosszadalmas szerintem. Beküldenek veled együtt kb. még 15 gyereket egy terembe, ahol kapsz egy feladatlapot: angolból ilyen mondatkiegészítőset, amivel igeidőkkel meg ilyesmivel kell kiegészíteni, vagy csak úgy kreatívan (pl.: I used to ...... when I was younger; meg ehhez hasonlóak.. Németből is szerintem hasonló van, ha abban vagy érdekelt). Magyarból pedig a húzott lapon 2 kép volt (nekem egyik oldalon egy család sporteseményt néz, a másik oldalon egy szelfiző csaj).

Szóval változó volt, hogy ki mennyit készülhet fel, attól volt függő, hogy mikor jött érted a tanár. Én legalább 15-20 percet voltam a teremben, pedig már rég kész voltam.

Aztán bevittek a terembe, és először angollal kezdtünk. Megkérdezték, hogy érzem magam, mit csinálok a szóbeli után stb., utána meg rátértünk a kiegészített feladatokra: egyet kellett választanom azok közül, és kifejteni, hogy miért írtam azt, meg hogy miért találom annyira fontosnak ezt, hogy felolvassam, ilyesmik.

Aztán jött a magyar. Az egyik képről kellett önállóan beszéljek, még kérdeztek róla párat, hogy miért gondolom így, meg úgy, de ennyi. Még volt szó a szabadidőmről, meg hogy mi szeretnék lenni, miért választottam a Madáchot és miért gondolom, hogy ez az előmenetelemhez hozzájárulna, miért gondolom, hogy a suliba vagyok illő :D Szóval ilyesmik.


Egyébként a pontozás kicsit szubjektív. Én jól éreztem magam a szóbelin, és a visszajelzések is pozitívak voltak (pl. mikor kimentem mondta a tanár, hogy reméli, hogy még találkozunk), szóval nem tudom, miért kaptam olyan kevés pontot (angol 34/40, magyar 32/40)

2017. febr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
megkerdezhetem hogy mikor volt neked a szobelid?
2017. febr. 6. 20:40
 3/9 A kérdező kommentje:
es amugy felvettek?:D
2017. febr. 6. 20:41
 4/9 anonim ***** válasza:
2015-ben, és nem. Franciára felvettek volna talán, de 4 éves angolra nem vettek fel 😏
2017. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mennyi lett a kozpontid es a vitt pontod?
2017. febr. 7. 06:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 2013-ban felvételiztem, akkor még egy ismeretlen angol szöveget is fel kellett olvasnom, nem tudom, hogy az előző csak kihagyta-e vagy azóta kivették a feladatok közül. De egyébként nekem is kb ugyanaz volt az egésznek a menete. Igazából ehhez érdemben már nem tudok hozzászólni, csak azt akartam, hogy szerintem ne görcsölj rá, mert nem olyan ijesztő és nehéz, mint amilyennek az ember elképzeli. Én tiszta ideg voltam, de utólag teljesen fölöslegesnek tűnik. :) Drukkolok neked, hajrá! :) (Ha esetleg kérdésed van a sulival kapcsolatban, írj nyugodtan!)
2017. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

77 központi, max vitt pont.

És kivették szerintem a feladatok közül, mert nekem nem volt szövegfelolvasás :))

2017. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az angol reszet le tudna valaki kicsit bovebben irni hogy miket kerdeztek,mirol kellett beszelnie?
2017. febr. 7. 21:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A lapon mondatkiegészítős feladatok voltak, például: When I was younger, I used to...

I like to go to .... in the weekend

My favourite sport is.....

In the future, I see myself as......


Ehhez hasonló mondatok. Mindegyiket kiegészíted, vannak olyanok, amiket igeidőkkel kell, szóval erre figyelj!

Mikor kezdtünk a tanárral, azt mondta "Let's start with English" szóval így át kellett váltanom, miután MAGYARUL köszöntem. És akkor megkérdezte, hogy hogy vagyok, mit csinálok a szóbeli után, izgulok-e (ezeket mind angolul). Majd kérte, hogy válasszak egy relevánsat a kiegészített mondatok közül, és beszéljek róla, hogy miért választottam. Én a "In the future, I see myself as....." mondatot választottam, mert úgy egészítettem ki, hogy "as a film director". Elmeséltem, hogy nagyon szeretnék filmrendező lenni, és ezért is néztem ki a Madáchot, mert van média, meg színjátszó kör, hogy nagyon érdekel a (film)színház, hogy szórakoztatni akarom az embereket stb. Még rákérdezett, hogy milyen műfajban tervezek rendezni, meg hogy csinálok-e már valamit, ami ehhez kapcsolatos. Majd azt hiszem, ezután már átváltottunk magyarra, mikor azt mondta "Thank you"


Remélem ez most elég részletes volt :)) Amúgy 2 éve szóbeliztem, szóval ne haragudj, ha valami nem pontos, de már nem emlékszem teljesen :S

2017. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!